УЛ.ПЕЦЕ МАТИЧЕВСКИ БР.15, 7000 БИТОЛА  + 389 47 512 512  + 389 76 296 296       info@migtravel.mk

Вила ИМПРЕСС АПП

Вила ИМПРЕСС АПП

10% попуст за рана уплата до 31.03.2020

Вила ИМПРЕСС АПП -Переа  2020

Переа е градче кое одликува со долга песочна плажа  иоддалечена 20км од центарот на Солун. На плажата има се што е потребно за пријатен одмор: лежалки, чадори за сонце , кабина за пресоблекување, терени за одбојка, детско игралиште,безброј таверни, ресторани и барови. Во поголем дел плажата е песочна со плиток и постепено влез во вода. Без оглед на близината на градот, водата е чиста и во лето многу е топла.

Локација:       Се наоѓа на само 100м. од долгата песочната плажа во областа Переа.

Сместување:  двокреветно студио  и  четирикреветни  апартмани на втори кат.

Опрема:          модерно опремени  АПП – дневна соба со софа на спуштање , опремена кујна, одделна спална соба со два кревета, бања, ТВ и тераса со страничен поглед на море. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).  Клима уред  вклучен во цената.

               ПРВАТА СМЕНА  Е СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ  И  НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ!

ПОПУСТОТ ЗА РАНА УПЛАТА НЕ ВАЖИ ЗА ПРОМО ЦЕНИТЕ!

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ / */

Период Бр.на ноќи 1/2  студио 1/4 АПП
31.05 – 07.06 7* 79 € промо 99 € промо
07.06 – 14.06 7* 119 € 159 €
14.06 – 21.06 7* 139 € 189 €
21.06 – 28.06 7* 149 € 199 
28.06 –  05.07 7* 169  219 
23.08 –  30.08 7* 179 € 229 €
30.08 – 06.09 7* 149  199 
06.09 – 13.09 7* 119 € 169 €
13.09 – 20.09 7* 99 € 149 €
20.09 – 27.09 7* 69 € 99 €

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ   7 НОЌИ /

Период Бр.на ноќи 1/студио 1/4  АПП
05.07 – 12.07 7 359  409 
12.07 – 19.07 7 379 € 429 
19.07 – 26.07 7 41 469 
26.07 – 02.08 7 419 € 469 €
02.08 – 09.08 7 41 46
09.08 – 16.08 7 41 469 €
16.08 – 23.08 7 399  449 €

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето,четврто и петто лице  доплаќаат за превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.

Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.

Попустот за рана уплата не се комбинира со попустот за уплатени два или повеќе аранжмани.

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  СЕ ДАДЕНИ  ЗА НАЕМ НА СТУДИО ИЛИ АПАРТМАН  (7,9) , превозот се доплаќа.

Превозот  чини:     35 € за возрасни ,

                                   25 € за деца од 2 до 12 години, 

                                   Деца  до 2 години бесплатно

Тргнување од Скопје: 06:00ч. пред  Дрводекор.

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира.

Задолжителна  доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

 • Во студијата и апартманите  е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата и апартманите  е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на студијата  и апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. МИГ ТРАВЕЛ  и СКТМ !

account android arrow-alt-circle-down arrow-alt-circle-left arrow-alt-circle-right arrow-alt-circle-up arrow-down arrow-left arrow-right arrow-up author bars behance blogger buffer caret-down caret-left caret-right caret-square-down caret-square-left caret-square-right caret-square-up caret-up cart-menu-1 cart-menu-2 cart-menu-3 cart-menu-4 categories chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up clock close comments cookies copyright coupon-discount date-modified date-published discord double-arrows-down double-arrows-left double-arrows-right double-arrows-up dribbble envelope-open envelope eye facebook fax flickr foursquare github gmail google-drive grid-view hashtag hollow-ring homepage instagram ios level-down-alt level-up-alt line link linkedin list-view login logout long-arrow-alt-down long-arrow-alt-left long-arrow-alt-right long-arrow-alt-up medium messenger mobile-menu mobile phone pinterest place qq quote-left quote-right quotes reading-time-hourglass reading-time-stopwatch reddit rss scroll-to-top search shazam shopping-bag shopping-cart side-panel-opening-2-left side-panel-opening-2-right side-panel-opening-left side-panel-opening-right skype slack small-arrow-down small-arrow-left small-arrow-right small-arrow-up sms snapchat soundcloud spinner spotify stackoverflow sync telegram tiktok times-circle tinder trello tripadvisor tumblr twitch twitter viber vimeo vine vkontakte website wechat whatsapp windows wishlist xing yelp youtube zoom
%d bloggers like this: