ILIRIA HOTEL – САРАНДА

You are currently viewing ILIRIA HOTEL – САРАНДА

Хотел Илириа е лоциран на совршена местоположба во Саранда. Како најстар хотел во Саранда, во 2017 година хотелот доби 40 нови соби од висока класа, секоја опремена со модерен мебел. Сите соби имаат балкон, повеќето со поглед кон плажата Saranda. Собите се опремени со туш, фрижидер, клима уред. На првиот кат од хотелот се наоѓа ресторанот, каде гостите може да уживаат во традиционална храна.

Услуги во склоп на хотелот:

На сама плажа, Лифт, Ресторан и lounge бар, Чадори на плажа, Тераса, 24 часовна рецепција, Клима, Секојдневно чистење, Градина, Перална, Скара, Паркинг, Фрижидер, Балкон со поглед кон море, Вклучен појадок, Wi-fi, Пешкири

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ

ILIRIA HOTEL / 4 * / SARANDA
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.01.2021
30.04.2021
01.05.2021
31.05.2021
01.06.2021
30.06.2021
01.07.2021
15.07.2021
16.07.2021
31.08.2021
01.09.2021
30.09.2021
01.10.2021
31.12.2021
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
DOUBLE WITH BALCONY
DOUBLE 38 38 44 60 77 44 38
2+1 CHD (0-5,99) 38 38 44 60 77 44 38
2+1 CHD (6-12,99) 50 50 56.1 72 89.1 56.1 50
DOUBLE SEA VIEW
DOUBLE 38 42 49 62 80 49 38
2+1 CHD (0-5,99) 38 42 49 62 80 49 38
2+1 CHD (6-12,99) 50 54 61 74 92 61 50
DELUXE SUITE SEA VIEW
DOUBLE 44 55 60 73 99 55 44
TRIPLE WITH BALCONY
DOUBLE 39 45.1 50 66 87 45.1 39
TRIPLE 39 45.1 50 66 87 45.1 39
2+1 CHD (0-5,99) 39 45.1 50 66 87 45.1 39
2+1 CHD (6-12,99) 39 45.1 50 66 87 45.1 39
TRIPLE SEA VIEW
DOUBLE 41 48 54 68.2 87 52 41
TRIPLE 41 48 54 68.2 87 52 41
2+1 CHD (0-5,99) 41 48 54 68.2 87 52 41
2+1 CHD (6-12,99) 41 48 54 68.2 87 52 41
QUADRUPLE WITH BALCONY
DOUBLE 43 52 55 73 81 52 43
TRIPLE 43 52 55 73 81 52 43
QUARDRIPLE 43 52 55 73 81 52 43
2+1 CHD (0-5,99) 43 52 55 73 81 52 43
2+1 CHD (6-12,99) 43 52 55 73 81 52 43
2+2 CHD (0-5,99) (0-5,99) 43 52 55 73 81 52 43
2+2 CHD (0-5,99) (6-12,99) 43 52 55 73 81 52 43
2+2 CHD (6-12,99) (6-12,99) 43 52 55 73 81 52 43
3+1 CHD (0-5,99) 43 52 55 73 81 52 43
3+1 CHD (6-12,99) 43 52 55 73 81 52 43
RELEASE DAYS 1 2 3 3 3 3 1

Минимум престој од 2 ноќевања.

Политика на отказ на резервација:

До 15 дена пред пристигање – без пенали, од 14-0 дена пред пристигање – 100% пенали