ILIO HOTEL 3* – КСАМИЛ

You are currently viewing ILIO HOTEL 3* – КСАМИЛ

Локација: Хотелот се наоѓа на 1 km од плажата Puerto Rico Beach, 2.8 km од Butrint National Park.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, Wi-Fi, бар, бесплатен паркинг, градина, BBQ, собна услуга, детско игралиште, бесплатен трансфер од/до аеродром.

Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, кујна,  купатило со када, фен,  тераса.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8

ILIO HOTEL 3* KSAMIL
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.01.2021
31.05.2021
01.06.2021
30.06.2021
01.07.2021
31.08.2021
01.09.2021
31.12.2021
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
DOUBLE ROOM STANDARD
2PAX 33 39 72 33
STANDARD SINGLE
1PAX 33 39 72 33
TRIPLE ROOM
2PAX 39 44 83 39
3PAX 39 44 83 39
QUADRUPLE
2PAX 44 50 94 44
3PAX 44 50 94 44
APARTMENT
2PAX 50 55 116 50
3PAX 50 55 116 50
4PAX 50 55 116 50
ПОЛУПАНСИОН 01.01.2021
31.05.2021
01.06.2021
30.06.2021
01.07.2021
31.08.2021
01.09.2021
31.12.2021
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
STANDARD SINGLE
1PAX 44 50 83 44
DOUBLE ROOM STANDARD
2PAX 55 61 94 55
APARTMENT
2PAX 72 77 138 72
3PAX 83 88 149 83
TRIPLE ROOM
2PAX 72 77 116 72
3PAX 72 77 116 72
QUADRUPLE
2PAX 88 94 138 88
3PAX 88 94 138 88
RELEASE DAYS 1 1 1 1

Во цената не е вклучена задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур, дете од 2-11,99год – 1еур на ден

Хотелот го задржува правото на промена на цените без предходна најава, затоа консултирајте се со агент за продажба

Мимимум престој од 2 ноќевања

Политика на отказ на резервација:

  • До 21 ден пред проистигање без пенали
  • Од 20-10 дена пред пристигање – 50% пенали
  • Од 10-0 дена пред пристигање – 100% пенали

 

Можност за превоз  секој петок

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Албанија:

Скопје (Дрводекор) / Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -Трансфер до Битола

Скопје-Валона- 45 €

Скопје-Саранда – 55€

Скопје-Ксамил- 55 €

 

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Албанија:

Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) /  Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil)

Битола-Валона- 40 €

Битола-Саранда – 50€

Битола-Ксамил- 50 €

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Охрид за Албанија:

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) / Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

Охрид -Валона- 30 €

Охрид -Саранда – 40€

Охрид -Ксамил- 40 €

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Ресен (спроти автобуска станица) – +5€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен