IGLIKA PALACE HOTEL 4* – Borovec

IGLIKA PALACE HOTEL 4* – Borovec

Хотел Иглика Палас 4* се наоѓа на 100м од жичарата и на 200м од центарот, веднаш наспроти Хотел Рила, со локација лесна за пристап и до жичарата и до центарот на Боровец.

Хотелот располага со менувачница, ресторан, лоби бар, паркинг, фитнес, сауна, базен, соларуим, масажи, медицински центар.

Собите располагаат со телефон, ТВ, минибар, тоалет.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.10.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УОЛАТА ДО 10.11.2019

ПОПУСТОТ НЕ Е ВАЖЕЧКИ ОД 26.12.2019-02.01.2020

IGLIKA PALACE 4* BOROVEC
ПОЛУПАНСИОН A
21.12.2019
26.12.2019
B
27.12.2019
01.01.2020
C
02.01.2020
25.01.2020
A
26.01.2020
13.02.2020
C
14.02.2020
03.03.2020
A
04.03.2020
09.04.2020
             
ECONOMY ДВОКРЕВЕТНА ЕКО
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 48.4 88 70.4 48.4 70.4 48.4
1 Возрасно лице 36.3 81.4 52.8 36.3 52.8 36.3
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 36.3 81.4 52.8 36.3 52.8 36.3
1 Возр +1 Дете (2-11,99) 42.3 88 61.6 42.35 61.6 42.3
STANDART СТАНДАРД ДВОКРЕВЕНА СОБА
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ПОЛУПАНСИОН v
2 Возрасни лица 70.4 99 83.6 70.4 83.6 70.4
3 Возрасни лица 96.8 136.1 114.9 96.8 114.9 96.8
1 Возрасно лице 52.8 92.4 63.8 52.8 63.8 52.8
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 52.8 92.4 63.8 52.8 63.8 52.8
1 Возр +1 Дете (2-11,99) 61.6 99 73.1 61.6 73.1 61.6
1 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99) 61.6 99 73.1 61.6 73.1 61.6
1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 61.6 99 73.1 61.6 73.1 61.6
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 70.4 99 83.6 70.4 83.6 70.4
STUDIO СТУДИО
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 70.4 99 83.6 70.4 83.6 70.4
3 Возрасни лица 105.6 148.5 125.4 105.6 125.4 105.6
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 105.6 148.5 125.4 105.6 125.4 105.6
2 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 105.6 148.5 125.4 105.6 125.4 105.6
RELEASE DAYS 7//5 26//22 10//7 7//5 10//7 7//5

ЗА АПАРМАНИТЕ НЕ СЛЕДУВА ПОПУСТ, И НОВОГОДИШНАТА ВЕЧЕРА НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНА

VILLAS IGLIKA & APARTMENT COMPLEX IGLIKA / 3* / BOROVETC
ROOM ONLY / EUR A
21.12.2019
26.12.2019
B
27.12.2019
01.01.2020
C
02.01.2020
25.01.2020
A
26.01.2020
13.02.2020
C
14.02.2020
03.03.2020
A
04.03.2020
09.04.2020
VILLA
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ САМО ЗА НАЕМ НА ВИЛА
VILLA 2 возрасни лица 77 132 88 77 88 77
VILLA 3 Возрасни лица 77 132 88 77 88 77
VILLA 4 Возрасни лица 77 132 88 77 88 77
VILLA 5 Возрасни лица 77 132 88 77 88 77
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 77 132 88 77 88 77
2 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 77 132 88 77 88 77
2 Возр +3 Деца (0-11,99) (0-11,99) (0-11,99) 77 132 88 77 88 77
3 Возр +1 Дете (0-11,99) 77 132 88 77 88 77
3 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 77 132 88 77 88 77
3 Возр +3 Деца (0-11,99) (0-11,99) (0-11,99) 77 132 88 77 88 77
4 Возр +1 Дете (0-11,99) 77 132 88 77 88 77
4 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 77 132 88 77 88 77
RELEASE DAYS 7//5 26//22 10//7 7//5 10//7 7//5

Во цените на хотелските соби е вклучено: употреба на базен, паркинг, интернет во лоби и рецепција, закуска од 16-17часот: кафе, чај и слатки. На апартманиските соби: употреба на базен во Хотелот, паркинг, интернет во лоби и рецепција

Попустот за рана резервација не е валиден за Новогодишните празници.

Во студио плаќаат минимум 3ца возрасни лица.

Бебешко креветче – бесплатно на барање во двокреветните соби, бебешко креветче во еко собите не е возможно.

 

Политика на отказ на резервација:

доцен отказ во сезона А, Ц, Д и Е – 2 ноќевања пенали, сезона Б – 100% пенали

Непојавување во хотел: во сезона А, Ц, Д и Е – 2 ноќевања пенали, сезона Б – 100% пенали

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

–Задолжителна ресортска такса 0,6еур по лице на ден

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси