ICEBERG HOTEL 4* – Borovec

You are currently viewing ICEBERG HOTEL 4* – Borovec

Хотелот е лоциран 200м од центарот на Боровец и 150м од почетната станица на гондола лифтот

 

Сместување:

Последен пат реновиран во 2008 г., 7 ката и 2 лифта и 104 стандардни и луксузни соби и апартмани. Двокреветни соби: (макс.2+1 лица, 34м²)-брачен или твин кревети, дополнителниот кревет е фотелја на извлекување. Апартмани и VIP апартмани (макс.2+2 лица, 67м²)- две соби со брачен кревет во секоја од нив. Сите соби и апартмани имаат балкон, централно греење, сателитска ТВ, мини бар, интернет, телефон, купатило со туш и када. VIP апартманите и двокреветните соби се наоѓаат на последните два ката (6-ти и 7-ми кат) и луксузен ентериер – ѕидовите се декорирани со тапети, завеси, плазма ТВ, бањарка и папучи. Истотака VIP апартманите на последниот кат се со спуштен плафон.

 

Содржина:

Рецепција со сефови за издавање, менувачница, собна послуга, Wi-Fi во јавните простории, Лоби бар со камин, Рибен ресторан“Caribbean bar” веднаш до базенот, бар покрај базенот, ноќен клуб, интернет соба, конференциска сала, доктор на барање, фризер, ски гардероба.

Деца: Кревети за бебиња, столици за деца во ретораните, дел за деца во базенот, игралиште за деца, електронски игри (се наплатуваат).

Бесплатни услуги: користење на внатрешниот базен, џакузи и фитнес.

Услуги кои се наплатуваат: SPA третманите, масажа, сауна, пинг-понг, билијард.

Миленици: не се дозволени. Паркинг: Се наплатува 10лева на ден.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК.

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противредност од 61,8мкд

 

-15% Попуст за резервации направени до 30.10.2019, со целосна уплата до 05.11.2019

-10% Попуст за резервации направени до 30.11.2019, со целосна уплата до 05.12.2019

ПРОМОЦИИ 6=5 САМО ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 05.03-31.03.2020

 

ICEBERG 4*
ICEBERG 4* 17.12-28.12; 15.01-28.01; 19.02-06.03 29.12-02.01 03.01-14.01; 29.01-18.02 07.03-31.03
STANDART / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 59.4 103.4 70.4 53.9
1Возр+1дете(2-11,99) 59.4 103.4 70.4 53.9
1Возр+2Деца(2-11,99) 74.2 129.2 88 67.3
2 Возрасни лица 59.4 103.4 70.4 53.9
2Возр+1Дете(2-11,99) 74.2 129.2 88 67.3
3 Возрасни лица 83.1 144.7 98.5 75.4
VIP / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 70.4 123.2 81.4 59.4
1Возр+1дете(2-11,99) 70.4 123.2 81.4 59.4
2 Возрасни лица 70.4 123.2 81.4 59.4
2Возр+1Дете(2-11,99) 88 154 101.7 74.2
3 Возрасни лица 98.5 172.4 113.9 83.1
TRPL STANDART / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 89.1 149.6 105.6 72.6
1Возр+1дете(2-11,99) 89.1 149.6 105.6 72.6
1Возр+2Деца(2-11,99) 89.1 149.6 105.6 72.6
1Возр+3Деца(2-11,99) 106.9 179.5 126.7 87.1
2 Возрасни лица 89.1 149.6 105.6 72.6
2Возр+1Дете(2-11,99) 89.1 149.6 105.6 72.6
2Возр+2Деца(2-11,99) 106.9 179.52 126.72 87.12
3 Возрасни лица 99.7 167.5 118.2 81.3
3Возр+1Дете(2-11,99) 117.6 197.4 139.3 95.8
4 Возрасни лица 128.3 215.4 152 104.5
ONE BEDROOM APARTMENT / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 118.8 206.8 140.8 85.8
1Возр+1дете(2-11,99) 118.8 206.8 140.8 85.8
1Возр+2Деца(2-11,99) 118.8 206.8 140.8 85.8
2 Возрасни лица 118.8 206.8 140.8 85.8
2Возр+1Дете(2-11,99) 118.8 206.8 140.8 85.8
2Возр+2Деца(2-11,99) 118.8 206.8 140.8 85.8
2возр+3Дете(2-11,99) 138.6 241.2 164.2 100.1
3 Возрасни лица 118.8 206.8 140.8 85.8
3Возр+1Дете(2-11,99) 138.6 241.2 164.2 100.1
3Возр+2Деца(2-11,99) 158.4 275.7 187.7 114.4
3возр+3деца(2-11,99) 178.2 310.2 211.2 128.7
4 Возрасни лица 150.4 261.9 178.3 108.6
4Возр+1Дете(2-11,99) 170.2 296.4 201.8 122.9
4Возр+2Дете(2-11,99) 190 330.8 225.28 137.2
5 Возрасни лица 182.16 317 215.8 131.5
5Возр+1Дете(2-11,99) 201.9 351.5 239.3 145.8
6 Возрасни лица 213.8 372.2 253.4 154.4
ONE BEDROOM APARTMENT VIP / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 140.8 239.8 151.8 101.2
1Возр+1дете(2-11,99) 140.8 239.8 151.8 101.2
1Возр+2Деца(2-11,99) 140.8 239.8 151.8 101.2
2 Возрасни лица 140.8 239.8 151.8 101.2
2Возр+1Дете(2-11,99) 140.8 239.8 151.8 101.2
2Возр+2Деца(2-11,99) 140.8 239.8 151.8 101.2
2возр+3Дете(2-11,99) 164.2 279.7 177.1 118
2Возр+4Деца(2-11,99) 187.7 319.7 202.4 134.9
3 Возрасни лица 140.8 239.8 151.8 101.2
3Возр+1Дете(2-11,99) 164.2 279.7 177.1 118
3Возр+2Деца(2-11,99) 187.7 319.7 202.4 134.9
3возр+3деца(2-11,99) 211.2 359.7 227.7 151.8
4 Возрасни лица 178.3 303.7 192.2 128
4Возр+1Дете(2-11,99) 201.8 343.7 217.5 145
4Возр+2Дете(2-11,99) 225.2 383.6 242.8 161.92
5 Возрасни лица 168.9 287.7 182.1 121.4
5Возр+1Дете(2-11,99) 186.5 317.7 201.1 134
6 Возрасни лица 197.1 335.7 212.5 141.6
Release periods: 7 дена 21 ден 14 дена 5 дена
Политика на отказ 5 дена 14 дена 10 дена 3 дена
Пенали 1 ноќевање 100 % пенали 1 ноќевање 1 ноќевање
Не појавување во хотел-пенали 2 ноќевања 100 % пенали 2 ноќевања 2 ноќевања
Минимум престој 5 ноќевања 5 ноќевања 5 ноќевања 5 ноќевања

 

Во цената е вклучено: употреба на базен со џакузи, фитнес, Wi-Fi низ целиот хотел.

ДОПЛАТА ЗА ПОЛУПАНСИОН по лице на ден: 9еур возр, 5еур дете од 2-11,99год

Паркинг – 10 лева/24 h.

Сите соби имаат балкон

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат

Бебешко креветче – бесплатно

 

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна Ресортска такса од 4еур по лице за целиот престој

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси