Hotel Tutto 3* – Маврово, Јанче

You are currently viewing Hotel Tutto 3* – Маврово, Јанче

Хотел Туто се наоѓа во Јанче, во срцето на Националниот Парк Маврово, во општината Маврово-Ростуште. Се наоѓа на пазувите на Бистра, во близина на манастирот Св. Јован Бигорски. Хотелот нуди прекрасен панорамски поглед на планините со околината и на селото Јанче со старите куќи кои се направени од камен и дрво. Во хотелскиот ресторан се сервира разновидна храна од локална па до интернационална храна традиционални јадења и десерти.Вкусот на локалната храна го комплетира контактот со регионот и самиот престој во хотелот го прави незаборавен…

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

цени по соба на ден
со појадок
Цена
тип на соба    
Еднокреветна соба 30€
Двокреветна соба 50€
Трокреветна соба 60€

Во цената не е вклучена туристичка такса – 40 мкд. по лице на ден ( се плаќа во хотел )

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

 

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА – ПОДЛЕЖИ НА 40% ПЕНАЛИ, БЕЗ РАЗЛИКА КОГА Е ОТКАЖАНА, ДО ДЕН ПРЕД ПОАГАЊЕ.

Напомена !
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)