ХОТЕЛ ШУМАДИЈА

You are currently viewing ХОТЕЛ ШУМАДИЈА

Хотел Шумадија 2* Бечичи

Hotel Shumadija Rafailovici 2* се наоѓа во Бечичи, на 2км од плажата Dukley и нуди сместување со ресторан,бесплатен паркинг, бар и заеднички салон. Хотелот има градина и климатизирани соби со бесплатна Wi-Fi интернет конекција и сопствено купатило. Исто така, хотелот има и детско игралиште. Сите соби се опремени со ТВ со кабловска и фрижидер.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА/АПАРТМАН ПО ЛИЦЕ ПО ДЕН НА УСЛУГА ПОЛУПАНСИОН!

 

ТИП НА СОБА 01.06-27.06
14.09-30.09
28.06-11.07
24.08-13.09
12.07-23.08
Двокреветна соба 1/2 HB 26 еур. 31 еур. 37 еур.
Двокреветна соба со поглед на море 1/2 HB 29 еур. 33 еур. 39 еур.
Апартман со поглед на море 1/4 HB 35 еур. 39 еур. 45 еур.

 

 

Напомени:

– За 3-кревет во двокреветна соба 1/2 и апартман 1/4 се одобрува 30% попуст за возрасно лице

– За 4-кревет во 1/4 апартман се одобрува 40% за возрасно лице

– Деца од 0-2 години имаат бесплатна услуга

– Деца од 2-12 години добива 50% попуст доколку престојува со двајца возрасни

– За еднокреветна соба се доплаќа 60% од сумата

– Ако во соба престојуваат 1 возрасно лице и 1 дете, во тој случај детето добива 20% попуст

– Ако во соба престојуваат 1 возрасно лице и 2 деца од 2-12 години, за двете деца следува попуст од 30%

– Дококу во соба четвртото лице е дете добива гратис услуга

-Бесплатен паркинг за гостите од хотелот

Во цената e вклучено:

– Ноќевање со појадок и вечера

– Бесплатен паркинг

Во цената не е вклучено:

– Туристичка такса

– За деца од 2-11,99 години – 50 центи по ден

– Тинејџери од 12-17,99 години – 1 евро по ден

– Возрасни 18-99 години – 1,50 евра по ден

ОПШТИ УСЛОВИ:

– За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.

– Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)

– Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка и онлајн уплата на нашата веб страна

– Задолжително патничко осигурување – може да се купи во агенцијата

– Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата

– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот

– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта

– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

– Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА ЈК ТРАВЕЛ и МИГ ТРАВЕЛ