HOTEL SAN-JAHORINA

You are currently viewing HOTEL SAN-JAHORINA

Хотел „САН“ 3*- Јахорина

 

ХОТЕЛ САН ЈАХОРИНА се наоѓа во срцето на Јахорина, на одлична локација, на 1610м надморска височина.

Се наоѓа во непосредна близина на олимписките скијачки патеки, односно на само 50 метри од патеката Огорјелица.

Хотелот располага со 18 комфорни, квалитетни и модерно опремени двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби, како и еден петкреветен апартман, со вкупен капацитет од 58 легла. Секоја соба има бања, сателитска ТВ и телефон.

Хотелот располага со ресторан кој нуди многу богат избор на одлична локална кујна, а за моментите на релаксација и дружење има посебен дел од ресторанот со камин, Wi-fi, како и студио за релаксација, масажа и сауна.

Одличниот амбиент и локација, пријатната атмосфера и љубезниот персонал ќе го комплетираат вашиот престој во Хотел Сан на Јахорина.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

Hotel Sun – Јахорина
Цена по лице на ден на база полупансион
Период Услуга Цена по лице
До 26.12.2021 Полупансион 45
27.12-02.01.2022 Полупансион 60
03.01-16.01.2022 Полупансион 55
17.01-06.02.2022 Полупансион 45
07.02-20.02.2022 Полупансион 55
21.02-03.03.2022 Полупансион 45
04.03-20.03.2022 Полупансион 40
Во цената не е вклучена туристичка такса од 1еур по лице на ден
Во цената не е вклучено осигурување од 0.5еур по лице на ден

 

Доплати:

 • Доплата за еднокреветна соба 50% доплата од редовната цена
 • Дете до 6 год – бесплатно
 • Дете од 6-11,99год – попуст од 50%

 

Услови:

 • Во цената не е вклучена туристичката такса по лице на ден од 1еур
 • Во цената не е вклучено осигурувањето од 0,5еур по лице на ден
 • Пријавување во хотел од 15ч, одјава до 11ч
 • За престој од 14 ноќевања хотелот одобрува 10% попуст
 • Во период од 29.12-03.01.2022год – минимум престој од 5 ноќевања

 

 • За резервација е потребно 30% уплата, доколку дојде до отказ на резервација авансот не е повратен
 • Хотелот не ги зема во предвид, неповолните времески услови како причина за отказ на резервација
 • Доколку дојде до пред времено заминување од хотел (освен за причина смрт или повреда) се калкулира 50% задршка од полната цена до завршување на  престојот
 • Хотелот го задржува правото на измена на цените во било кое време и околности