HOTEL PAMPOROVO 5*

You are currently viewing HOTEL PAMPOROVO 5*

http://www.hotelpamporovo-bg.net/

 

Хотелот се наоѓа во Помпорово, располага со ресторан Орфеј, ресторан Прелик, лоби бар, ирски бар, виски бар, куглана со бар, ноќен клуб, Спа центар, базен, парна бања, џакузи, сауна, турска бања, разни типови на масажи со доплата и арома терапии.

Хотелот располага со студиа, суите, делукс соби, опремени со тоалет со када, сателитска тв, телефон, мини бар, сеф.

 

Цените се изразени по СОБА на ДЕН, на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК  / ПОЛУПАНСИОН.
Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд.

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2021

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.12.2021

ПРОМОЦИИ:

7=6 За престој од 10.12-22.12.2021, 03.01-15.01.2022, 20.02-15.03.2022

PAMPOROVO / 5* / PAMPOROVO
BED & BREAKFAST / EUR 10.12.2021
22.12.2021
23.12.2021
28.12.2021
29.12.2021
02.01.2022
03.01.2022
15.01.2022
16.01.2022
19.02.2022
20.02.2022
03.03.2022
04.03.2022
15.03.2022
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
NO BALCONY
DOUBLE ROOM 48.4 79.2 121 74.8 79.2 74.8 48.4
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 67.76 110.88 169.4 104.72 110.88 104.72 67.76
SINGLE ROOM 36.3 71.28 121 56.1 71.28 56.1 36.3
SGL 1+1 CHD (0-2,99) 36.3 71.28 121 56.1 71.28 56.1 36.3
SGL 1+1 CHD (3-11,99) 36.3 71.28 121 56.1 71.28 56.1 36.3
DBL 1+2 CHD (3-11,99) (3-11,99) 48.4 79.2 121 74.8 79.2 74.8 48.4
DBL 2+1 CHD (0-11,99) 48.4 79.2 121 74.8 79.2 74.8 48.4
DBL 2+2 CHD (0-11,99) (3-11,99) 60.5 99 151.25 93.5 99 93.5 60.5
STANDARD
DOUBLE ROOM 52.8 83.6 125.4 79.2 83.6 79.2 52.8
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 73.92 117 175.5 110.8 117 110.8 73.9
SINGLE ROOM 39.6 75.2 125.4 59.4 75.2 59.4 39.6
SGL 1+1 CHD (0-2,99) 39.6 75.2 125.4 59.4 75.2 59.4 39.6
SGL 1+1 CHD (3-11,99) 39.6 75.2 125.4 59.4 75.2 59.4 39.6
DBL 1+2 CHD (3-11,99) (3-11,99) 52.8 83.6 125.4 79.2 83.6 79.2 52.8
DBL 2+1 CHD (0-11,99) 52.8 83.6 125.4 79.2 83.6 79.2 52.8
STUDIO
STUDIO 2 ADULTS 74.8 105.6 147.4 101.2 105.6 101.2 74.8
ST2AD 2+1 CHD (0-11,99) 74.8 105.6 147.4 101.2 105.6 101.2 74.8
ST2AD 2+2 CHD (0-11,99) (3-11,99) 93.5 132 184.25 126.5 132 126.5 93.5
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2AD 85.8 116.6 158.4 112.2 116.6 112.2 85.8
APARTMENT 2AD+EXTRA BED 120.1 163.2 221.7 157 163.2 157 120.1
APT2 2+1 CHD (0-11,99) 85.8 116.6 158.4 112.2 116.6 112.2 85.8
APT2 2+2 CHD (0-11,99) (3-11,99) 107.2 145.7 198 140.2 145.7 140.2 107.2
APT2 3+1 CHD (0-2,99) 120.1 163.2 221.7 157 163.2 157 120.1
APT2 3+1 CHD (3-11,99) 120.1 163.2 221.7 157 163.2 157 120.1
1 BEDROOM APARTMENT DELUXE
APARTMENT 2AD 107.8 138.6 180.4 134.2 138.6 134.2 107.8
APT2 1+1 CHD (3-11,99) 107.8 138.6 180.4 134.2 138.6 134.2 107.8
HALF BOARD / EUR 10.12.2021
22.12.2021
23.12.2021
28.12.2021
29.12.2021
02.01.2022
03.01.2022
15.01.2022
16.01.2022
19.02.2022
20.02.2022
03.03.2022
04.03.2022
15.03.2022
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
NO BALCONY
DOUBLE ROOM 61.6 92.4 132 88 92.4 88 61.6
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 86.24 129.36 184.8 123.2 129.36 123.2 86.24
SINGLE ROOM 46.2 83.16 132 66 83.16 66 46.2
SGL 1+1 CHD (0-2,99) 46.2 83.16 132 66 83.16 66 46.2
SGL 1+1 CHD (3-11,99) 46.2 83.16 132 66 83.16 66 46.2
DBL 1+2 CHD (3-11,99) (3-11,99) 61.6 92.4 132 88 92.4 88 61.6
DBL 2+1 CHD (0-11,99) 61.6 92.4 132 88 92.4 88 61.6
DBL 2+2 CHD (0-11,99) (3-11,99) 77 115.5 165 110 115.5 110 77
STANDARD
DOUBLE ROOM 66 96.8 136.4 92.4 96.8 92.4 66
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 92.4 135.52 190.96 129.36 135.52 129.36 92.4
SINGLE ROOM 49.5 87.12 136.4 69.3 87.12 69.3 49.5
SGL 1+1 CHD (0-2,99) 49.5 87.12 136.4 69.3 87.12 69.3 49.5
SGL 1+1 CHD (3-11,99) 49.5 87.12 136.4 69.3 87.12 69.3 49.5
DBL 1+2 CHD (3-11,99) (3-11,99) 66 96.8 136.4 92.4 96.8 92.4 66
DBL 2+1 CHD (0-11,99) 66 96.8 136.4 92.4 96.8 92.4 66
STUDIO
STUDIO 2 ADULTS 88 118.8 158.4 114.4 118.8 114.4 88
ST2AD 2+1 CHD (0-11,99) 88 118.8 158.4 114.4 118.8 114.4 88
ST2AD 2+2 CHD (0-11,99) (3-11,99) 110 148.5 198 143 148.5 143 110
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2AD 99 129.8 169.4 125.4 129.8 125.4 99
APARTMENT 2AD+EXTRA BED 138.6 181.7 237.1 175.5 181.7 175.5 138.6
APT2 2+1 CHD (0-11,99) 99 129.8 169.4 125.4 129.8 125.4 99
APT2 2+2 CHD (0-11,99) (3-11,99) 123.7 162.2 211.7 156.7 162.2 156.7 123.7
APT2 3+1 CHD (0-2,99) 138.6 181.7 237.1 175.5 181.7 175.5 138.6
APT2 3+1 CHD (3-11,99) 138.6 181.7 237.1 175.5 181.7 175.5 138.6
1 BEDROOM APARTMENT DELUXE
APARTMENT 2AD 121 151.8 191.4 147.4 151.8 147.4 121
APT2 1+1 CHD (3-11,99) 121 151.8 191.4 147.4 151.8 147.4 121
RELEASE DAYS 3 5 20 3 5 3 3

Во цените е вклучено: употреба на базен, фитнес, сауна, џакузи, парна бања, wi-fi во лоби и соба, детско катче, ски гардероба, паркинг, превоз до гондолата.

Останати улови:

  • Бебешко креветче бесплатно
  • Новогодишна вечера – 80еур возрасно лице, 35еур дете од 3-11,99год
  • За 24-25.12.2021, ќе се служи снечена вечера за Божиќ
  • Сеф со доплата – 7лева или 3,5еур на ден
  • Задолжителна туристичка такса по лице на ден 1еур
  • Во двокреветна соба кога се сместени 2возр+1дете ( 2ро дете не е возможно дури ако е и бебе)
  • Во двокреветна без балкон, кога се сместени 2возр+2деца (3то дете не е возможно дури ако е бебе)

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* попустите може да се комбинираат,
* Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “MIG ТRAVEL“