HOTEL ORLOVETS 5*

You are currently viewing HOTEL ORLOVETS 5*

Хотелот Орловец се наоѓа на 1600м надморска височина, во самиот центар на Ски Центарот Помпорово. Хотелот е целосно реновиран, сите соби и СПА центарот.

Хотелот располага со ресторан, лоби бар, пиано бар, спа, базен, џакузи, хидромасажа, масажа, парна бања, затворен паркинг, wi-fi, vichy туш и солариум. Хотелот ги реновираше сите соби заедно со велнес центарот и рекреативниот центар.

Цените се изразени по СОБА НА ДЕН на ДЕН, на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК или ПОЛУПАНСИОН
Цените се изразени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд.

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 20.11.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2021

 

ORLOVETS / 5* / PAMPOROVO
BED & BREAKFAST / EUR 01.12.2021
17.12.2021
18.12.2021
28.12.2021
29.12.2021
03.01.2022
04.01.2022
21.01.2022
22.01.2022
18.02.2022
19.02.2022
04.03.2022
05.03.2022
10.04.2022
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD
DOUBLE ROOM 99 110 171.6 110 121 110 99
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 136 151.2 235.9 151.2 166.3 151.2 136
SINGLE ROOM 80.3 85.8 171.6 85.8 91.3 85.8 80.3
DBL 1+1 CHD (7-11,99) 86.6 96.2 171.6 96.2 105.8 96.2 86.6
SGL 1+1 CHD (0-6,99) 80.3 85.8 171.6 85.8 91.3 85.8 80.3
DBL 1+2 CHD (0-6,99) (7-11,99) 86.6 96.2 171.6 96.25 105.8 96.25 86.6
DBL 1+2 CHD (7-11,99) (7-11,99) 111.3 123.7 214.5 123.7 136.1 123.7 111.3
DBL 2+1 CHD (0-6,99) 99 110 171.6 110 121 110 99
DBL 2+1 CHD (7-11,99) 123.7 137.5 214.5 137.5 151.25 137.5 123.7
RELEASE DAYS 14 14 30 14 14 14 14

 

Во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, фитнес, парна бања и ароматичка парна бања, паркинг, инфраред хало сауна, тропски тушеви, превоз до ски терените, интернет, ски остава во хотелот или на ски стаза 2 – Малина

 

ДОПЛАТИ:

  • Доплата за Полупансион: 22еур за возрасен, 11еур за дете од 7-11,99год
  • Туристичка такса по лице на ден, од 1еур, за 3 или помалку ноќевања 2еур по лице на ден
  • Божиќната вечера и Новогодишна вечера- задолжителна.
  • Новогодишна вечера: 80еур, дете од 2-11,99год – 45еур, Божиќна 25еур возрасен, 15еур дете од 2-11,99год

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:
No Show: A, B и D – пенали од 1 ноќевање; C – 100% задршка на средства.
Бебешко креветче – бесплано ( на барање )

Минимум престој во висока сезона 3 ноќевања.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 4 %,
* Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “MIG ТRAVEL“.