ХОТЕЛ МИРТО 3* – Врахос

ХОТЕЛ МИРТО 3* – Врахос
-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 19.12.2018
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019
-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2019 
 

Хотелот се наоѓа на прв ред поред плажа, на 20м далечина. Самата вила има дворче со тревна површина, лоби и ресторан.

Собите располагаат со клима, ТВ, интернет, тоалет со туш кадичка и балкони кој странично гледаат према море.

Сите соби се двокреветни со единечни легла и не располагаат со дополнително легло за дете. На плажа на секоја соба му следи 2 лежалки, во последните редови.

Гпс координати: 39.177421, 20.547015

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана уплата, истите се резервираат со 50% аконтација.

 

ХОТЕЛ МИРТО – ВРАХОС
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК
Термини Ноќевања Цена во Евра по лице Промо цени на кој не следува попуст
22.05-29.05.2019 7 69 Промо цена
29.05-05.06.2019 7 89 Промо цена
05.06-12.06.2019 7 109  
12.06-19.06.2019 7 139  
19.06-26.06.2019 7 159  
26.06-03.07.2019 7 179  
03.07-10.07.2019 7 209  
10.07-17.07.2019 7 229  
17.07-24.07.2019 7 239  
24.07-31.07.2019 7 239  
31.07-07.08.2019 7 239  
07.08-14.08.2019 7 239  
14.08-21.08.2019 7 239  
21.08-28.08.2019 7 219  
28.08-04.09.2019 7 199  
04.09-11.09.2019 7 159  
11.09-18.09.2019 7 119  
18.09-25.09.2019 7 89 Промо цена
25.09-02.10.2019 7 69 Промо цена

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Доплата за еднокреветна соба 80 % од сумата за второто лице

Можност за доплата за вечера 8 евра по лице на ден, и доплатата е на лице место во хотелот

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос

 • Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 • Битола (Пред спортска Сала) – 40€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 45€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање за Врахос:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) трансфер до Битола
 • 04:00 h Битола (Пред спортска Сала)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)

 • Насока: Скопје-Parga/Vrahos/Kanali/Ammoudia (525 km)
 • Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani (E65),
 • Kozani-Igumenitsa(E90), Igumenitsa-Sivota-Parga-Vrahos-Kanali (E55)
 • Трошоци во еден правец: (износите се променливи)
 • патарини MK (180 ден), патарини GR 5,80 €

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. МИГ ТРАВЕЛ.