HOTEL MIAMAR

You are currently viewing HOTEL MIAMAR

Hotel Miamar се наоѓа на сама плажа Livadhi.  Химара е одалечена 5 км. Хотелот има приватна плажа, 2 базена на отворено,опремен со лежалки и чадори кои се бесплатни за гости на хотелот,бар на базенот и на плажата. На гостите на располагање им е доручек на шведска маса додека пак во ресторанот може  да уживаат во медитеранската и италијанската кујна.

Сите соби се климатизирани, опремени со сателитски програми и бесплатен интернет.

Располага со двокреветни, трокреветни и фамилијарни соби. Паркингот е бесплатен за хотелските гости.За време на сезоната се организираат настапи со жива музика како и тематски вечери.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

MIAMAR HOTEL / 5 * / VLORA
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.06.2021
30.06.2021
01.07.2021
31.07.2021
01.08.2021
31.08.2021
01.09.2021
30.09.2021
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
DELUXE SEA VIEW WITH TERRACE
DOUBLE 116.6 156.2 156.2 116.6
SINGLE 113.3 154 154 113.3
TRIPLE 141.9 181.5 181.5 141.9
2+1 CHD (0-5,99) 116.6 156.2 156.2 116.6
2+1 CHD (6-12,99) 139.7 179.3 179.3 139.7
STANDARD DELUXE CASTLE VIEW
DOUBLE 116.6 156.2 156.2 116.6
SINGLE 113.3 154 154 113.3
TRIPLE 141.9 181.5 181.5 141.9
2+1 CHD (0-5,99) 116.6 156.2 156.2 116.6
2+1 CHD (6-12,99) 139.7 179.3 179.3 139.7
DELUXE SEA VIEW
DOUBLE 125.4 167.2 167.2 125.4
SINGLE 123.2 163.9 163.9 123.2
TRIPLE 151.8 191.4 191.4 151.8
2+1 CHD (0-5,99) 125.4 167.2 167.2 125.4
2+1 CHD (6-12,99) 148.775 190.3 190.3 148.7
JUNIOR SUITE
DOUBLE 167.2 217.8 217.8 167.2
FAMILY DELUXE CASTLE VIEW
2PAX 195.8 277.2 288.2 195.8
3PAX 198 280.5 290.4 198
4PAX 202.4 281.6 294.8 202.4
2+1 CHD (0-12,99) 195.8 277.2 288.2 195.8
2+2 CHD (0-12,99) (0-12,99) 195.8 277.2 288.2 195.8
2+3 CHD (0-12,99) (0-12,99) (0-5,99) 195.8 277.2 288.2 195.8
2+3 CHD (0-12,99) (0-12,99) (6-12,99) 245 346 360 245
3+1 CHD (0-12,99) 198 280.5 290.4 198
3+2 CHD (0-12,99) (0-5,99) 198 280.5 290.4 198
3+2 CHD (0-12,99) (6-12,99) 247 350 362 247
3+3 CHD (0-12,99) (0-12,99) (0-5,99) 198 280.5 290.4 198
3+3 CHD (0-12,99) (0-12,99) (6-12,99) 295 418 433 295
4+1 CHD (0-5,99) 202.4 281.6 294.8 202.4
4+1 CHD (6-12,99) 251.3 350.7 366.4 251.3
4+2 CHD (0-5,99) (0-5,99) 202.4 281.6 294.8 202.4
4+2 CHD (6-12,99) (0-5,99) 202.4 281.6 294.8 202.4
4+2 CHD (6-12,99) (6-12,99) 251.3 350.7 366.4 251.3
RELEASE DAYS 5 7 7 5

Во цената не е вклучена задолжителна туристичка такса од 2еур по лице на ден и 1еур за деца од 2-11,99год

Хотелот го задржува правото за промена на цените без најава, затоа за цени консултирајте се со агент на продажба

Минимум престој од 2 ноќевања за сите периоди на престој.

Политика на отказ на резервација:

До 30 дена пред пристигање без пенали, од 29 -0 дена пред пристигање – 100% пенали

No show – 100% пенали