Хотел Медите 5* – Сандански

You are currently viewing Хотел Медите 5* – Сандански

Хотел Медите 5*, реновиран во 2018 г. со нови хотелски содржини, нов најсовремен СПА центар…

Ценовник 01.12.2018-31.12.2019

Цените се по СОБА на ДЕН – ноќевање со појадок

сместување недела-четврток петок и сабота
De luxe (20 м2)
1 adl 59 € 70 €
1 adl + 1 chd /0-12 г./ 59 € 70 €
2 adl 72 € 85 €
Premium (24 м2)
2 adl 76 € 94 €
2 adl + 1 chd /0-12 г./ 76 € 94 €
3 adl 104 € 130 €
Junior app (28 м2)
2 adl 117 € 125 €
2 adl + 1 chd /0-12 г./ 117 € 125 €
2 adl + 2 chd /0-12 г./ 117 € 125 €
3 adl 160 € 172 €
Lux app 2 bedroom (31 м2)
4 adl 143 € 161 €
4 adl + 1 chd /0-12 г./ 143 € 161 €
4 adl + 2 chd /0-12 г./ 143 € 161 €
5 adl 168 € 186 €

Легенда: adl – возрасен,  chd – дете

Цените се во € се плаќа во денари, 1€ = 62 ден
Цените не важат за празници, семинари…..
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)

 

Во цената Е вклучено:
Ноќевање,
Појадок,
Внатрешен базен со минерална вода,
Надворешени базени со слатка вода,
Сауна парк,
Зона за релаксација,
Фитнес,
Паркинг,
Сеф на рецепција,
Надворешно џакузи,
Туристичка такса,

 

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Неспомнати услуги
Личен трoшок на патникот

Доплати на ден за 1 лице:

ПОЛУПАНСИОН ПОЛН ПАНСИОН
15 € Возрасен 23 € Возрасен
       8 € Дете до 12 г.       13 € Дете до 12 г.

За деца има детско катче на отворено и на затворено и детски базен со минерална вода на отворено (отворен само во летниот период)

Де лукс соби 30 м2
Можност за сместување на 2 возрасни лица.
Собата има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см),
клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термоспој, сет за кафе и чај, фен, бања со туш кабина и / или када, бањарки, хотелска козметика.
Некои од собите исто така имаат балкони.

Премиум соба 35 м2
Во сите Премиум соби можат да се сместат 2 возрасни и едно дете (или еден возрасен) на софа. Собата има брачен кревет или два разделени кревети   (2 x 100/200 см), клима,  кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика.
Некои од собите исто така имаат балкони.

Јуниор Суит 30 м2
Во сите соби Јуниор суит можат да сместат 2 возрасни и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет. Јуниор суит има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термопар, комплет за кафе и чај, директна надворешна линија, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои од собите исто така имаат тераси.

Апартаман Делукс 95м2
Сите апартмани од типот на луксузен апартман имаат 2 спални, можат да се сместат 4 возрасни на редовни кревети и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет.
Спалната соба има брачен кревет или два разделени кревети исто и во другата соба (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои соби имаат и тераси.

Барови и ресторани
– Медите ресторан – интернационална кујна + пици, италијански тестенини, салати, десерти
– Таверна Софина – интернационална кујна и традиционални бугарски јадења
– Бар базен
– Снек бар
– МАССА клуб
– Дискотека

СПА центарот е опремен според најновите технолошки барања и нуди огромна разновидност од релаксирачки терапии, козметички третмани со рекреативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото.
– Затворен базен со термална вода 28-30 степени (нема детски дел).
– Работно време од 09:00-21:00ч. за викендот и од 10:00-20:00ч. во работните денови.
– Отворени базени со слатка вода
– Лежалки
– Во СПА центарот можете да изберете терапии за лице и тело, масажи, водни терапии:
– Римска бања
– Турска бања,
– Џакузи,
– Тропски туш,
– Хидро масажа;
– Телесни терапии
– Маски за тело и лице со чоколада и мед,
– Аромотерапија и алое масажи;
– Анти-целулитни процедури,  таласо терапија, луксузни третмани за лице…
– Новоотворениот MASSA CLUB – 400 седишта – идеален за релаксација во модерна атмосфера.