HOTEL LAVINA – JAHORINA

You are currently viewing HOTEL LAVINA – JAHORINA

Хотелот Лавина се наоѓа на Јахорина, една од најубавите планини во Југоисточна Европа. Се наоѓа помеѓу две скијачки патеки (Огоријелица и Праша) и е идеално место за сите skiубители на скијањето.

Хотелот располага со 17 луксузни апартмани и 22 соби опремени со најнова технологија каде што гостинот има пристап до интернет, ТВ, сеф, контрола на температурата, мини бар и пријатен персонал кој се обидува да одговори на сите барања на гостите што е можно поскоро и на најдобар можен начин. Сите апартмани и соби имаат поглед кон скијачката патека.

Хотелот Лавина Јахорина нуди 22 луксузни соби со капацитети кои гарантираат високо ниво на удобност и престој. На располагање ќе имате пристап до Интернет, ЛЦД ТВ, телефон, сеф за чување на вашите скапоцености и мини бар. Стандардната соба може да има двокреветни или двокреветни кревети, според вашите желби. Секоја соба има поглед на скијачката патека, кабловска телевизија, бесплатна WiFi, сеф и мини бар

Апартмани: Големи и луксузни апартмани со посебна спална соба и дневна соба. Спалните соби имаат брачен кревет, додека дневната соба има софа кревет или софа кревет. Бројот на луѓе во становите не е ограничен. Секој апартман има поглед на патека, кабловска телевизија, бесплатна WiFi, сеф и мини бар. Хотелот нуди три различни типа на апартмани: Јуниор апп, Супериорен апп, Делукс апп и

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

HOTEL LAVINA – JANORINA
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗНИ ПО ЛИЦЕ НА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
Термини Двокреветна соба Јуниор свит Супериор Свит Делукс свит
Над 3 ноќевања 3 ноќевања или помалку Над 3 ноќевања 3 ноќевања или помалку Над 3 ноќевања 3 ноќевања или помалку Над 3 ноќевања 3 ноќевања или помалку
27.11-19.12.2021 50 55 55 60 60 65 65 70
19.12-26.12.2021 65 70 70 75 75 80 80 85
27.12-05.01.2022 80 95 85 100 90 105 95 110
05.01-28.02.2022 75 85 80 90 85 95 90 100
28.02-28.03.2022 55 65 60 70 65 75 70 80
28.03-01.12.2022 45 50 50 55 55 60 60 65

 

Во цените е вклучено: појадок, вечера, користење на wellnes центарот (базен, сауна, парна бања во траење од 120мин дневно)

Во цените не е вклучено: Туристичка такса и осигурување од 1,30еур по лице на ден, деца до 11,99год – не плаќаат такса, туку само осигурување 0,30еур на ден

 • Деца до 5 год со 2 возрасни лица во соба / апартман не плаќаат сместување
 • Деца од 5-11,99год имаат попуст од 50% на помошно легло, доколку се со 2 родитела
 • Трето возррасно лице во соба, како и трето или четврто во апартман на помошен лежај има попуст од 30%
 • Доплата за еднокреветна соба изнесува 60% од редовната цена (еднокреветна соба НЕ може да се резервира во период од 26.12-05.01.2022 и 13.02-16.02.2022)
 • Домашни миленичиња не се дозволени
 • Во период од 26.12-02.01.2022 и 13.02-16.02.2022 не е можна резервација по 7 ноќевања
 • Во склоп на хотелот постои ски школо со лиценциран инструктор за сите оние кој би сакале да научат да скијат
 • Исто на гостите им е на располагање ски остава за својата ски опрема, и можат исто и да изнајмуваат со 10% попуст од редовната цена
 • Влез во соби е 15ч, одјавување е до 11ч, секој следен сат се наплаќа 20еур
 • Доколку дојде до откажување на резервацијата до 14 дена пред пристигање, хотелот не рефундира средства, туку дозволува користење на истите во текот на годината
 • Во цената не е искалкулирана Новогодишната вечера, , која не е задолжителна, и истата може да се доплати 70еур по лице со пријава најкасно до 25.12.2021

Стандардна соба – брачно легло или две одвоени легла, по желба и сопствен тоалет, трокреветната е само со дополнително легло.

Јуниор свит – 23м2 – составена од брачно легло со простор за дневен престој со помошен тросед на расклопување

Супериор свит – 33м2 – содржи брачно легло плус дневен престој со помоѓен тросед на расклопување прилагоден за две до 4 лица

Делукс Свит – 43м2 – содржи соба со брачно легло, дневен престој со тросед на развлекување и фотеља на расклопување, прилагоден за 2-5 лица.