HOTEL KLOEST 4* – ДРАЧ

You are currently viewing HOTEL KLOEST 4* – ДРАЧ

Хотелот е лоциран во Драч, на неполни 2 км од пристаништето. Карпата на Каваје е оддалечена 11 км од хотелот, додека амфитеатарот во Драч се наоѓа на само 450 метри оддалеченост. Најблискиот меѓународен аеродром е Мајка Тереза, оддалечен 33 км од хотелот, а самиот хотел нуди платена аеродромска услуга (шатл).

Хотелот нуди луксузно сместување, приватен паркинг кој е бесплатен за гостите, бар и заедничка просторија за дневен престој. Во склоп на хотелот функционира ресторан каде се служи појадок, како и повеќе видови на овошје, зеленчук и пијалоци и може да се избира помеѓу buffet, Англиски, Ирски или Вегетаријански појадок како опција.

Собите се опремени со: телевизор, телефон, клима уред, биро, бокал за кафе и чај. Постојат и соби кои се со звучна изолација.

Меѓу услугите кои ги нуди хотелот, wi-fi е бесплатно на целата територија, паркингот е исто така бесплатен, банкомат и менувачница има во самиот хотел, како и услуга факс/фотокопир. Рецепцијата функционира 24 часа за информации за гостите. Дополнително, има и опција за собна услуга. За непушачите, постојат посебни соби во хотелот.

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

KLOEST HOTEL / 4 STAR / DURRES
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 30.11.2020
31.05.2021
01.06.2021
15.09.2021
16.09.2021
30.11.2021
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD ROOM
DOUBLE 53 58 53
SINGLE 40 44 40
2+1 CHD (0-5,99) 53 58 53
2+1 CHD (6-11,99) 59 64 59
STANDARD TWIN
DOUBLE 53 58 53
DELUXE ROOM
DOUBLE 62 66 62
SINGLE 48 52 48
TRIPLE 73 80 73
2+1 CHD (0-5,99) 62 66 62
RELEASE DAYS 1 1 1

Минимум престој од 2 ноќевања

Политика на отказ: До 6 дена пред пристигање – без пенали, од 5-3 дена пред пристигање – 20% пенали, од 2-0 дена пред пристигање – 50% пенали.