ХОТЕЛ ИЗВОР – БУКОВИЧКА БАЊА

You are currently viewing ХОТЕЛ ИЗВОР – БУКОВИЧКА БАЊА

Хотел Извор, луксузна хотелска зграда SPA & Wellness, се наоѓа во срцето на Шумадија и една од најубавите кралски бањи во Србија – Буковичка Бања.
Ова одморалиште е вистинскиот избор за одмор од секојдневниот стрес, семејни собири и релаксација, прослави и конгреси, спортски подготовки, релаксација во природна минерална вода, СПА третмани, масажи и фитнес, како и забава во аква паркот.
Во исто време, ќе имате можност да пробате различни гастрономски специјалитети, а разгледот на историски знаменитости, средновековни манастири, винарии, етно села и пештери ќе го направат вашиот престој незаборавен.

* Двокреветни соби (81): – 45 со брачен кревет (180х200 и 200х200см), бања со фен, 41 со туш, 3 џакузи кади и 1 џакузи, бањарка, ЛЦД ТВ, телефон, мини-бар, сеф, безжичен интернет, 4 соби со посебни потреби

– 36 со два единечни кревети (100х200см), бања со фен (туш), бањарка, ЛЦД ТВ, гоип телефон, мини-бар, безбеден, безжичен интернет

* Супериорни соби (60): дневна соба, тросед, спална соба со брачен кревет, бања со фен за коса и 55 тушеви, 3 кади за џакузи и 2 џакузи, бањарка, ЛЦД ТВ, гоип телефон, мини-бар, сеф, безжичен интернет

* Апартмани (11): дневна соба, спална соба со брачен кревет, бања со фен за коса и 9 тушеви, 1 џакузи бања и 1 џакузи, бањарка, ЛЦД ТВ, телефон, мини-бар, сеф, безжичен интернет

* Супериорни апартмани (5): пространа дневна соба со брачен кревет и софа, како и спална соба, тераса, бања со фен и џакузи, бањарка, ЛЦД ТВ,  телефон, мини-бар, сеф, безжичен интернет

 

        

Цените се валидни до 28.12.2021

Хотел Извор
Тип на соба Цена за 1 лице Цена за 2 лица
Еднокреветна соба 115 /
Двокреветна соба 145 155
Супериор соба 175 185
Апартман 225 230
Супериор апартмaн 295 300
  • Во цените е вклучено ноќевање на база Полупансион, неограничено користење на велнес&спа, фитнес центар, аква парк (во сезона) и интернет.
  • Во цените не е вклучена туристичка такса по 120рсд по лице на ден, која се плаќа на лице место, за деца до 6,99год не се наплаќа такса, а деца од 7-14,99год – 60рсд.
  • Доплата за 3то возрасно лице на база полупансион: 75еур на ден
  • Прво дете од 0-5,99год – бесплатно, второ дете или секое наредно од 0-5,99год – плаќа 25% од цената на 3то возрасно лице.
  • Деца од 6-11,99год – 50% плаќа од цената за доплата на 3то возрасно лице
  • Деца над 12год – плаќаат полна цена на возрасен
  • Креветче за бебе и хранилка – бесплатно, и на барање.
  • Пријава во хотел е во 14:00 одјава во 12:00часот.
  • Начин на резервирање, по потврда во рок од 3 дена целосно се уплаќа во хотел, доколку се откаже до 72часа пред пристигање – без пенали, по овој период 100% пенали

CЕПТЕМВРИСКИ ПАКЕТ 2021: 

3 ноќевања / 4 дена на Полупансион за 2 лица по цена од 415еур

Пакетот вклучува: ( 3 ноќевања на база полупансион, појадок и вечера, 20% попуст за ручек во ресторан Сан Марино, неограничено користење на велнес и спа, и фитнес салата, неограничено користење на детско катче и анимација, бесплатен паркинг и интернет, дете до 1 год  – бесплатно, и 1 дете до 5,99год – бесплатно)


ПАКЕТ ИЗВОР НА НОВА ЕНЕРГИЈА 2021

5 ноќевања / 6 дена на Полупансион за 2 лица по цена од 653еур

Пакетот вклучува: ( 5 ноќевања на база полупансион, појадок и вечера, 20% попуст за ручек во ресторан Сан Марино, касна одјава до 17часот, неограничено користење на велнес и спа, и фитнес салата, 1 ваучер со 25% попуст по лице за релакс масажа во траење од 30мин во склад со расположливи термини, неограничено користење на детско катче и анимација, бесплатен паркинг и интернет, дете до 1 год  – бесплатно, и 1 дете до 5,99год – бесплатно)


ПАКЕТ ЗАСЛУЖЕН ОДМОР 2021

7 ноќевања / 8 дена на Полупансион за 2 лица по цена од 868еур

Пакетот вклучува: ( 7 ноќевања на база полупансион, појадок и вечера, 20% попуст за ручек во ресторан Сан Марино, касна одјава до 17часот, неограничено користење на велнес и спа, и фитнес салата, користење на аква паркот (во сезона) 1 ваучер со 25% попуст по лице за релакс масажа во траење од 30мин во склад со расположливи термини, неограничено користење на детско катче и анимација, бесплатен паркинг и интернет, дете до 1 год  – бесплатно, и 1 дете до 5,99год – бесплатно)