Хотел „GOLDEN BEACH“ – Метаморфозис

Хотелот Голден Бич е лоциран на 20 метри од плажа во Метаморфозис. Хотелот располага со 45 соби, 1/3 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања.

Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот се наоѓа во област со борова шума и претставува одлична комбинација за релаксирање и одмор. Во склоп на хотелот има и базен кој е бесплатен за користење од страна на гостите.

1/2+1 EKO собите се наоѓаат на приземје,

1/2+1 стандард на прв, втор, трет и четврти спрат,

додека FAMILY собите на втор спрат.

Хотел „ГОЛДЕН БИЧ“ – Метаморфозис
Период ALLL. По лице во 2+1 ЕКО По лице во 2+1 По лице во 1/4

FAMILY

20.05-27.05.18 7 189 209 259
27.05-03.06.18 7 209 229 249
03.06-10.06.18 7 239 249 269
10.06-17.06.18 7 279 299 319
17.06-24.06.18 7 309 329 359
24.06-01.07.18 7 329 349 379
01.07-08.07.18 7 359 379 409
08.07-15.07.18 7 409 439 479
15.07-22.07.18 7 459 479 529
22.07-29.07.18 7 459 479 529
29.07-05.08.18 7 459 479 529
05.08-12.08.18 7 459 479 529
12.08-19.08.18 7 459 479 529
19.08-26.08.18 7 419 449 469
26.08-02.09.18 7 369 389 409
02.09-09.09.18 7 319 339 369
09.09-16.09.18 7 259 279 309
16.09-23.09.18 7 209 229 259

* ALL LIGHT– се вклучено (појадок – шведска маса, ручек –избор од две главни јадења,вечера- шведска маса,  локални алхохолни и безалхохолни пијалоци од 12-17: 30ч. и 19:00-21:00 ч.)

Напомена:

 • Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга за број на ноќевања дадени во табелата
 • Прво дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
 • Второ дете од 0 до 4,99г. како четврто лице во 2+1 соба без легло – БЕСПЛАТНО
 • Второ дете од 5до 7,99г. како четврто лице во 2+1 соба без легло плаќа 10€ на ден
 • Прво дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќа30% од цената во табелата
 • 2 деца до 13,99 г. во FAMILY соба – БЕСПЛАТНО
 • 2 деца од 14 – 15,99 год. во FAMILY собаплаќаат по 30% од цената во табелата
 • Трето возрасно лице на редовно легло плаќа 50% од цената во табелата
 • Четврто возрасно лице на редовно легло во FAMILY соба плаќа 50% од цената во табелата
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на собите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

 • возрасни: 35 €
 • деца од 2 до 12 години: 20 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата