Hotel Fafa Premium 4*

Hotel Fafa Premium 4*

Хотел  Fafa Premium луксузен хотел во Албанија, кој се наоѓа до Хотел Grand Blue Fafa.
Се наоѓа во областа на Long Beach Golem, изграден е во јуни 2016 година.
Хотелот Fafa Premium е еден од најубавите хотели во регионот Драч, кој се наоѓа во близина на Јадранското Море, има со сопствена приватена плажа, располага со отворен голем базен,  , мини клуб за деца, сопствен ресторан, и приватен бесплатен паркинг.
Хотелот се наоѓа на само 10 км од центарот на градот Драч и 35 км од Интернационалниот Аеродром на Тирана.

Секоја соба има клима уред, ТВ со рамен екран, минибар. Сопствена бања кој се состои од туш/када и фен, со бесплатни пешкити за секое лице.

Цените се по ЛИЦЕ на ден на база ПОЛНПАНСИОН

FAFA PREMIUM HOTEL 4*
услуга ПОЛНПАНСИОН период / цена по лице
тип на соба капацитет на соба Јуни Јули Август Септември
Еднокреветна 1 лице 32 € 39 € 42 € 35 €
Двокреветна стандард 2 воз / 2 воз + 1 дете 45 € 55 € 60 € 50 €
Трокревтна 3 воз. + 1 дете / 2 воз. + 2 деца 45 € 55 € 60 € 50 €
Прво дете 0-5,99 год. бесплатно бесплатно бесплатно бесплатно
Прво дете 6-11,99 год. -50% -50% -50% -50%
Второ дете  0-1,99 год. бесплатно бесплатно бесплатно бесплатно
Второ дете  2-11,99 год. -50% -50% -50% -50%

Цените се во €, се плаќа во денари 1€=62денари

Во цената Е вклучено:
Туристичка такса
Појадок, Ручек, Вечера
1 пијалок за време на оброк
(вино, пиво,кафе,чај,вода,безалкохолни пијалоци, овошни сокови)
лежалки и чадор
Користење безжичен интернет
Паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување

При резервации се уплаќа аванс од 50% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 7 дена пред реализацијата на аранжманот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Патниците собата првиот ден ја превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на собата е до 10:00 часот.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на лице место.
Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.