Хотел Дента 3*- Радиме, Валона-Албанија

You are currently viewing Хотел Дента 3*- Радиме, Валона-Албанија

Валона – најкомплетното албанско летовалиште

Валона прераснува во европска туристичка дестинација, на самата граница помеѓу Јадранското и Јонското море. Се чини, место идеално за летување на просечно македонско семејство. Поефитно од Грција, дури и од Скопје. Официјална валута е „лек “, сепак не е проблем и да платите во евра, но кусурот го добивате во леки. Во секој маркет, ресторан, кафуле – за 1 евро добивате 120 леки. Отприлика 1:2 е соодносот со македонскиот денар.

 

Хотел – ресторан Дента 3* Радима/Валона

Сместен во Валона, во областа  Радима, на само 100 метри од сопствена одлично уредена плажа хотелот Дента располага со ресторан, бесплатен сопствен паркинг, бар и градина. Одликувајќи се со семејни соби, и сите погодности за пријатен фамилијарен престој  хотелот им обезбедува на гостите и детско игралиште и мал бар во дворот за гостите . Собите во хотелот се опремени со ТВ  со сателитски канали. Сите единици во хотелот Дента вклучуваат климатизација и биро. Доручек се служи на шведска маса.

Хотел Дента 3* 50м     од плажа Maj Јуни Јули Август Септември
28 04 11 18 25 02 09 16 23 30 06 13 20 27 03 10 17
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
2 возрасни BB 269 279 289 299 309 329 339 349 359 399 399 399 399 389 369 299 269
 2 возрасни +1дете 319 329 339 359 369 389 399 419 429 479 489 489 489 469 439 369 329
2 возрасни +2деца 369 389 399 409 429 459 479 489 499 549 569 569 569 549 509 429 389
3 возрасни 399 419 429 449 459 489 509 519 539 599 599 599 599 579 549 448 399
3 возр+1дете 459 469 479 499 519 549 579 589 609 669 689 689 689 659 619 519 469
  / / / / / / / / / / / / / / / / /
Цените се дадени по соба за 7 ноќи на база ноќевање со појадок во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Дозволено е сместување према капацитетот на кревети, освен 1 дете до 2 години во кревет со родител. Деца се рачунаат од 2-12 год.  
Доплата за вечера 8 Еур возрасен, 4 Еур дете.
Во цената е вклучена клима, паркинг, интернет и лежалки и чадор за на плажа.  За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст.
Хотелот е сертифициран за сите потребни Ковид19 мерки.

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ  за Албанија: 
Скопје (Дрводекор) / Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -Трансфер до Битола
Цени за Валона-Саранда-Ксамил  50 € возрасен
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :
23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)
23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
23:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
02.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
03.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.

ВАЖНО : При обавување на автобускиот превоз ќе бидат запазени сите Ковид мерки за дезифенција, носење маски, како и исполнетост на возилото. Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин КАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ

ЗА АЛБАНИЈА НЕ Е ПОТРЕБЕН КОРОНА ТЕСТ.