HOTEL BOARD – JAHORINA

You are currently viewing HOTEL BOARD – JAHORINA

Хотел „BOARD“ 4* – Јахорина

 

    

ХОТЕЛ BOARD ЈАХОРИНА се наоѓа во централниот дел на Олимпискиот центар, на 100 метри од хотел Вучко и Термаг, како и од скијачката патека Пољице.

Модерен хотел, кој ја задржа топлината на планинскиот амбиент, нуди богата понуда за своите гости.

Хотелот располага со двокреветни, трокреветни соби, супериор соби и луксузен апартман. Секоја соба/апартман има сателитска ТВ, директен телефон, мини бар, бања. Лукс апартманот има и џакузи.

На гостите им е на располагање ресторан со локална и интернационална кујна, во чии специјалитети можете да уживате во пријатна атмосфера покрај каминот. До ресторанот има кафе бар, каде што можете да се одморите со пијалок и прекрасен поглед на шумските предели на Јахорина.

Гостите на хотелот можат да го користат и Board Wellness центарот, кој е вистинска оаза на мир и релаксација. Можете да користите базен, сауна, парна бања, како и теретана, која исто така е дел од велнес центарот.

Хотел Борд располага со игротека за своите најмлади гости со сите потребни содржини за добро дружење и забава.

Во склоп на хотелот има и Борд деловен центар со опремена и функционална сала за сите видови семинари и конференции, како и изнајмување ски и ски школа со лиценцирани инструктори за ски и сноуборд. Посетете го хотелот Борд на Јахорина и поминете квалитетен и исполнет одмор!

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

Хотел Борд – Јахорина
Цена по лице на ден на база Полупансион
Термини Стандард соба Супериор свит Делукс свит
  Над 3 ноќи 3 и помалку ноќи Над 3 ноќи 3 и помалку ноќи Над 3 ноќи 3 и помалку ноќи
01.12-18.12.2021 49 59 56 66 64 74
19.12-25.12.2021 55 65 62 72 70 80
26.12-03.01.2022 76 86 83 93 96 106
04.01-16.01.2022 69 79 76 86 84 94
17.01-30.01.2022 55 65 62 72 70 80
31.01-27.02.2022 63 73 70 80 78 88
28.02-03.04.2022 51 61 58 68 66 76

 

Во цената е вклучено:

Појадок и вечерa, употреба на велнес центар (базен, сауна и парна бања)

Во цената не е вклучено:

  • Во цената не е вклучена туристичката такса по лице на ден од 1еур
  • Во цената не е вклучено осигурувањето од 0,5еур по лице на ден

Услови и доплати:

  • Секое лице на дополнително легло остварува попуст од 30% од вкупната цена на аранжманот
  • Дете до 5,99год – бесплатно на дополнително легло
  • Дете од 6-11,99год – 50% попуст за дополнително легло (во присуство на 2 возрасни лица во соба)
  • Задолжителна доплата на Новогодишна вечера од 60еур за возрасно лице и 30еур за дете од 7-15год
  • Послужување на шведска маса се поставува во случај кога има над 15гости во хотел
  • Домашни миленичиња не се дозволени
  • Пријавување во хотел од 15ч, одјава до 11ч

Политика на отказ: 

За резервација е потребано 30% депозит, истиот не е повратен во случај на отказ на резервација до 14 дена пред пристигање, и тоа само во случај на смрт или болест, со писмен доказ за истото. Во случај на ковид позитивен, авансот останува за понатамошно искористување во истиот хотел.