ХОТЕЛ БЕЛВИ- ОХРИД

You are currently viewing ХОТЕЛ БЕЛВИ- ОХРИД

Хотел Белви 4* Охрид

 

Хотелот Белви е дел од Комплексот Метропол  покрај Охридското езеро, овој  хотел во близина на работ на планинскиот национален парк Галичица е на 9 километри од тврдината Цар Самуил и од Античкиот театар во Охрид.

Хотелот е комплетно реновиран во 2007 година и се категоризира со 4*.

Хотелот располага со два надворешни базени, еден за деца и еден за возрасни. Исто така има и  две спотрски тениски игралишта за рекреација.  Располага и со сопствен паркинг.

Хотелот располага и со своја приватна плажа која е долга 800 метри и се содржи од два барови со лежалки.

 

Сместувачкиот дел се состои од пет спрата:

  • 170 двокреветни соби со можност за поставување на трет дополнителен кревет
  • 3 стандардни апартмани (спална соба и дневна соба)
  • 1 Делукс апартман (спална соба и дневна соба)
  • Сите апартмани се широки и се комплетно опремени со луксуз
  • Хотелот е опремен со хидрантен систем и опрема за спречување пожари.
  • Сите соби се опремени со систем за климатизација.

 

 

 

* За периодот од 23/07-08/08/21 не важат горенаведените цени, цена за двокреветна соба за овој период е 70 евра за ноќевање со појадок, односно 78 евра за полу пансион!