Хотел Азалена 3* Врахос

You are currently viewing Хотел Азалена 3* Врахос

Хотелот Азалена 3*  е одличен избор за патниците кои ја обожаваат прекрасната плажа на Луца-Врахос.

Хотелот со својата местоположба доминира над малото туристичко место, нудејки незаборавен поглед на прекрасното Јонско море кој вашиот престој ќе го направи посебен. Хотелот се наоѓа на 100 метри од море, но заради конфигурацијата на теренот пристапот до хотелот е по пат со нагорнина, или соодветно поставените скали. Собите се пространи и удобни,  со големи тераси со поглед на море, опремени со тоалет, ТВ, фрижидер и бесплатен интернет. Во хотелот се служи појадок (ВКЛУЧЕН ВО ЦЕНА) како и можност да нарачате неколку типови на јадења за време на вашиот престој. Посебна вредност на овај хотел му дава прекраснот базен на располагање со фантастичен поглед и местоположба,  која ќе ви пружи идеални релаксирачки моменти.

Погодност која ни ја нудат во хотелот е доколку имате потреба да спремите нешто во кујна за вас и вашите деца (хотелските соби не располагаат со кујна),  домаќините со радост ќе го направат тоа за вас, како и можност да се претплатите на вечера во таверна Сиарбас во непосредна близина на самата плажа. Хотелот располага и со соодветен паркинг за клиентите кои доаѓаат со кола,  додека пак за патниците со автобус е организиран трансфер на нивниот багаж.

ПОПУСТИ: EARLY BOOKING 10 % до 15.06.2022
Hotel Azalena 3* Vrachos Maj Јуни Јули Август Септември
25 01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31 07 14 21
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 соба ( 2лица) BB / / / 299 349 399 429 449 449 469 499 499 499 499 469 439 349 329
1/3 соба ( 3 лица) BB / / / 349 399 459 499 519 529 539 579 579 579 579 539 499 399 379
1/4 соба (4 лица) BB / / / 399 469 529 569 599 599 629 669 669 669 669 629 589 469 439
Коментар / / / промо промо / / / / / / / / / / / промо промо
Цените се дадени по соба на 7 ноќи со вклучен појадок во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Дозволено е сместување спрема капацитетот на соба, освен 1 дете до 5 години во кревет со родител.
Сместување на екстра лице над 5 години во соба со појадок 50 Еур/седмица.
Користењето на клима, Wi-Fi, базен и појадок ВКЛУЧЕНИ во цена. За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст.
Термините кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст.
Автобуски превоз 55 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци, Прилеп, Битола. Доплата за превоз 5 Еур Охрид и Струга
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 10 Евра од редовната цена.
По договор можност за доплата на вечера во таверна.
За овај аранжман важат ваучерите Ковид 19. Важат Општите услови за патување на СКТМ.

Maps