Hot Springs & Spa

You are currently viewing Hot Springs & Spa

Хотел Хот Спрингс Медикал и СПА се наоѓа во с. Бања (област Разлог), село познато по своите термални извори.
Во хотелот се користи минерална вода во Wellness & SPA центар.

Сите соби и апартмани се елегантно декорирани и дизајнирани да ги задоволат барањата на секој гостин.
Хотелот има 138 пространи соби кои се различни по изглед, а најмалите се 25м2.
Сите соби и апартмани се опремени со: Телевизор, Телефон, Жичен и безжичен интернет, Сеф, Мини бар.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 

Цените се променети од страна на хотелот на 28.11.2021, сите нови резервации ке бидат процесирани по ажуриран ценовник

 

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA HOTEL
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
Период ОД-До Dbl comfort Dbl executive Alpine sudio Junior suite
02.01-05.03.2022 Нед-Четв 61 66 70 78
Пет-Саб 74 78 84 91
06.03-28.07.2022 Нед-Четв 53 58 63 70
Пет-Саб 63 68 73 81
29.07-05.09.2022 Нед-Четв 61 66 70 78
Пет-Саб 74 78 84 91
06.09-23.12.2022 Нед-Четв 53 58 63 70
Пет-Саб 63 68 73 81
 
Еднокреветна соба минус 20% од цената за соба на ден
Вила со три спални соби
Период 02.02-28.07.2022 29.07-05.09.2022 06.09-23.12.2022
недела/викенд 285/340 331/400 285/340
Минимум престој за викенд е 2 ноќевања
Доплати:
ВАЛИДНО ЗА СИТЕ СОБИ И СИТЕ СЕЗОНИ Дете од 0-5.99год на регуларно легло сместено со 1 возр. бесплатно
Дете од 0-5.99год на екстра легло бесплатно
Дете од 6-11.99год на регуларно легло сместено со 1 возр. лице минус 25% од цената на возрасен
1во Дете од 6-11.99год на прво екстра легло 31
2ро Дете од 6-11.99год на второ ексра легло 21
3то Возр / 1во Дете од 12+ год на прво екстра легло 41
3то Возр / 2ро дете од 12+ год на второ екстра легло 31
Максимум капацитет Dbl comfort Dbl executive Alpine sudio Junior suite
Број на гости 2+1 2+1 2+2 2+2
ПАКЕТИ
одмор За 5 и повеќе ноќевања, се одобрува 15% попуст на целиот престој
Пакет‚ -10% За 3 и 4 ноќевања , се одобрува 10% попуст на целиот престој

 

Во цените е вклучено: употреба на СПА (базен, сауна, парна бања, амам, солена соба, финска сауна, тепидариум, лакониум, игло и ледена фонтана, теретана, надворешен паркинг, надворешен базен, и ски остава.

 

Минимум престој од 2 ноќевања преку викенд.

Политика на отказ на резервација: 

– до 30 дена пред пристигање – без пенали, од 30-21  дена – 1 ноќевање пенали, од 21-14 дена – 50% пенали, од 13-1 дена – 100% пенали.