ХИТ ПАКЕТИ БУДВА

You are currently viewing ХИТ ПАКЕТИ БУДВА

Приватно сместување – Будва

10 дена / 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз

термини I  категорија II категорија
19.06. – 28.06.2021 119 € 99 €
28.06. – 07.07.2021 139 € 119 €
07.07. – 16.07.2021 165 € 139 €
16.07. – 25.07.2021 185 € 159 €
25.07. – 03.08.2021 189 € 165 €
03.08. – 12.08.2021 189 € 165 €
12.08. – 21.08.2021 165 € 139 €
21.08. – 30.08.2021 139 € 119 €
30.08. – 08.09.2021 119 € 99 €

Цените се во € се плаќа во денари 1€ =62,00 денари.

Поаѓањето е ден однапред од дадените термини пример: 18.06., 27.06., 06.07..од Скопје во 23.30 ч
( Прилеп 20.30ч, Кавадарци 21.30ч, Неготино 21.45ч, Штип 21.00ч, Велес 22.00ч )

Цените се по патник со вклучен автобуски превоз;
Туристичката такса не е вклучена во цената:  1€ по патник дневно (за деца 2-12 год. 0,5€)
Деца од 2-12 год. со сопствен кревет 30% попуст;
Деца од 2-12 год без сопствен кревет 50 % попуст;
I  категорија е соба со сопствено купатило;
II категорија две соби делат едно купатило;
Доплата за еднокреветна соба е 70% од дадената цена за сместување;

Аранжманот вклучува приватно сместување во зависност од одбраната категорија во двокреветни и трокреветни соби за 9 ноќевања и вклучен автобуски превоз;
Вилите се оддалечени 300 – 400 метри од Словенска плажа;

Можна е доплата за пакет полупансион во ресторан (појадок и вечера)
Возрасен  79 €, дете 2-12 години 39,5 €)
Рестораните се наоѓаат во круг од 50 – 100 метри од сместувањето;

Одбитокот за сопствен превоз е -10 € по патник
За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А. МИГ ТРАВЕЛ  и СКТМ

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
Во соба е дозволено сместување само на патници кои што се впишани во ваучерот/листата.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Туристичката такса се плаќа на лице место во објектот (ако е така напоменато во понудата)
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, ја надоместувате штетата на лице место.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот, лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА МИГ ТРАВЕЛ

Се патува со лична карта или пасош не постар од 3 месеци од денот на враќање.
Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата..
Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот.
Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
Сместувањето е согласно капацитетот на кревети
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж
Агенцијата не е надлежна да проверува исправност и валидност на Вашите патни документи.
Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за исправноста на патните исправи.

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Во услови на Ковид 19, превозот ќе се организира и реализира согласно актуелните мерки и протоколи за вршење на внатрешен и меѓународен превоз.

За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобусот, одржување дистанца на патници кои не патуваат заедно.
Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
За време на патувањето во автобус задолжително е носење маска со која се покрива устата и носот, и во ниеден момент не смее да се тргне или извади.
Патниците се должни за цело времетраење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на целата група и да ги почитуваат правилата и препораките
Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање.