Haydarpasha Palace 5*~Alanya

You are currently viewing Haydarpasha Palace 5*~Alanya

Локација :
Hotel-Haydarpasha-Palace
Информација за собите:
Двокреветните соби (околу 29-34 метри) се опремени со туш / тоалет, фен, телефон, сеф, сателитска
ТВ со музички канали, WiFi (вклучени), мини бар (секој ден рефил со вода, минерална вода,
безалкохолни пијалоци и пиво), чајник и кафе / еликтричен бокал за чај, клима уред
(индивидуално регулиран) и балкон со поглед на море.
Двокреветни Супериор соби ги имаат истите карактеристики како и двокреветни соби само се
попространи (околу 35-39 квадратни метри).
Еднокреветни соби се двокреветни соби за еднократна употреба. Опционално има ограничен
број на помали соби на располагање, со индентични карактеристики како и другите двокреветни
соби само малку помали (околу 23-28 квадратни метри).
Поголемиот дел од собите имаат прекрасен поглед на морето. Најпространите соби се на највисоко ниво.

Ресторани и барови:
Појадок 7:00-10:00 Главен ресторан (La Gare)
Крајот на појадок 10:00-11:00 Pattisserie (Pullmann)
Ручек 12:30 – 14:00 Главен ресторан (La Gare)
Вечера 19:00-21:00 Главен ресторан (La Gare)
Закуски – Кафе и торта 11:00 – 16:00 Стадион: Beach Bar (Pepple Бар)
(Пица, Kumpir, Хамбургер)
Закуски – Кафе и торта, сладолед 11:00 – 12: 00/14: 00 – 16:00 базен бар (Infinity Бар)
Полноќна закуска 21:30-23:30 Pattisserie & Бистро (Pullmann)
Ноќна Закуска 00:00-07:00 Pattisserie & Бистро (Pullmann)
Кошница со овошје 11:00-16:00 страна базен (Infinity снек бар и Pepple Бар)
* Поради хигиенски причини ве молиме да не носите храна во собата.
Ресторани А’La Carte
(Турска кујна) Софра 19:00-21:00 A ‘la carte ресторан
(Риба) Бела Хил 19:00-21:00 a’la carte ресторан
(Италијанска кујна) Ресторан Стационе 19:00-21:00 a’la carte ресторан
(Азиска кујна) Shuang 19:00-21:00 А “Ресторан La Carte
* Нашите гости можат да го посетат еден од понудените a la carte ресторани еднаш во текот на целиот престој.
* A’la carte рестораните може да се резервираат однапред.
* Ве молиме не носат било каков костим за на плаша- или спортска облека ниту во a la carte рестораните,
ниту во главниот ресторан.
Лоби бар (Ото Бар) 24 часа Коктели, локални и увозни пијалаци
Базен бар 10:00 – 24:00 Коктели, локални и увозни пијалаци
Ресторан Бар 10:00-21:00 локални пијалоци
Beach Bar 10:00 – 18:00 часот локални пијалоци
Диско 23:30-02:00 локални пијалоци
Вклучени услуги
– Тобогани на вода
– Ноќни програми со анимација
– Пешкири
– Безжичен интернет
– Внатрешен базен
– Сауна и турска бања
– Фитнес центар
– Лежалки
– Тобогани и базени
– Дневни активности од забавен карактер
– Миниклуб
– Сеф
Услуги кои не се вклучени
– Телефонски и факс услуги
– Услуга од доктор
– Масажа и пилинг – со пена
– Интернет кафе (соба за игри)
– Фризер
– Билијард и куглање
– Услуги за фотографирање
– Услиги за перење

КОНКРЕТНИ ИНФОРМАЦИИ И КАЛКУЛАЦИИ ЗА АРАНЖМАНОТ ПОБАРАЈТЕ ВО НАШАТА АГЕНЦИЈА ИЛИ НА (INFO@MIGTRAVEL.MK )