Haus Lithea – Nea Potidea

You are currently viewing Haus Lithea – Nea Potidea

Цените се по студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања

сместување 1/3 студио
(за 2 лица)
1/3 студио
(за 3 лица)
1/4 апартман
(со една спална)
1/4+1 апартман
(со една спална)
поглед зграда море зграда море зграда море море
18.05 79 99 89 109 129 149 149
25.05 139 159 159 179 179 199 199
01.06 159 179 179 199 229 249 249
08.06 189 209 209 229 269 289 289
15.06 269 289 289 309 329 349 349
22.06 279 299 299 319 369 389 389
29.06 309 329 339 359 399 429 429
06.07 329 349 349 369 459 479 479
13.07 349 369 369 389 459 479 479
20.07 369 389 389 409 479 499 499
27.07 369 389 389 409 479 499 499
03.08 369 389 389 409 479 499 499
10.08 369 389 389 409 479 499 499
17.08 349 369 369 389 429 449 449
24.08 329 349 349 369 409 429 429
31.08 229 249 249 269 319 339 339
07.09 189 199 199 219 259 269 269
14.09 159 179 179 199 219 239 239
21.09 129 149 149 169 169 189 189

Цените се во €, плаќањe во денарска противвредност 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Сите трикреветни (1/3) студија се на III спрат
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Вилата е “pet friendly” доплата за домашно милениче (куче) 50 €
Сместување во собите прв ден е после 14;00 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10;00 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената


Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТУРИСТ и ТА МИГ ТРAВЕЛ

Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер..
Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите.
Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард: единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см со 180-190см