Ханиоти 1ви Мај

You are currently viewing Ханиоти 1ви Мај
Програма на патувањето:
1.Ден 28.04.2023 (петок) Скопје – Ханиоти 
Состанок на групата на паркингот кај хотел ВИП спроти East Gate Mall рано наутро во 03.30 часот. Поаѓање за Грција во 04.00 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Богородица со кратки попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Ханиоти и сместување во хотел Calypso 3*. Слободно време за индивидуални активности, релаксација и одмор. Ноќевање.
 
2.Ден 29.04.2023 (сабота) Ханиоти
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности, прошетки и релаксација. Време предвидено за плажа и одмор. Ноќевање.
 
3.Ден 30.04.2023 (недела)  Ханиоти
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности, прошетки и релаксација. Време предвидено за плажа и одмор. Ноќевање.
 
4.Ден 01.05.2023 (понеделник) Ханиоти – Скопје
Појадок. Напуштање на собите согласно хотелското правило. Слободно време за индивидуални активности до времето предвидено за поаѓање кон Македонија. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Патувањето се одвива преку граничниот премин Богородица со кратки попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.
 
Цена за резервации до 01.04.2023 – 105€  / 6.510 ден
Редовна цена – 125€ / 7.750ден
Цени по лице за минимум 2 лица во соба.
Цени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1еур=62мкд.
 
Во цената на аранжманот е вклучено:
– Автобуски превоз на наведената релација
– Сместување во Хотел Calypso 3* во центарот на Ханиоти 
– Сместување во стандардни соби (макс. капацитет 2+1) на база 3 ноќевања со појадок (шведска маса) 
– Користење надворешен базен
– Организација, реализација и придружник на патувањето
 
Во цената на аранжманот не е вклучено:
– Задолжително патничко осигурување 
– Туристичка такса 1,5€ по соба од ноќ доплата на рецепција во хотел 
– Индивидуални трошоци 
 
Попусти и доплати:
– Дете од 2 до 6 год во придружба на 2 возрасни плаќа 30€ на дополнителен кревет 
– Дете од 6 до 12 год во придружба на 2 возрасни плаќа 60€ на дополнителен кревет
– Доплата за еднокреветна соба 30€ на цената на аранжманот. 
 
НАПОМЕНИ: 
– За ова патување Важат Општите Услови на  Миг Травел и Ваикики Травел
– За патувањето потребен е валиден пасош минимум 3 месеци пред истек од датумот на враќање. 
– За реализација на овој аранжман потребен е минимален број од 40 патници.
– За резервација потребна е уплата на депозит од најмалку 30% доплата најдоцна до 2 недели пред поаѓање.
– Седиштата во автобус се распределуваат по ред на уплата, доколку имате одредени барања за поинаква распределба во автобусот истата услуга е со доплата од 10€ по лице (за минимум 2 лица/уплати) 
– Организаторот го задржува правото во случај на недоволен број на пријавени, да го откаже аранжманот најдоцна до 7 дена пред поаѓање.
– Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1еур=62мкд.