ХАЛКИДИКИ

You are currently viewing ХАЛКИДИКИ

Афитос, Калитеа, Ханиоти, Полихроно

24ти Мај

79 евра по лице 2 ноќевања со превоз

вклучен ПЦР тест

 

Период: 22.05.2021-24.05.2021 – 2 Ноќевања

 

1 ден – 22.05.2021 сабота

Собир на групата пред Дрводекор или спортска сала Битола во утринските часови. Поаѓање за Халкидки. Сместување во одбраните апартмани. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

 

2 ден – 23.05.2021 недела

Слободно време за индивидуални активности и капење. Ноќевање.

 

3 ден – 24.05.2021 понеделник

Слободно време за индивидуалните активности и капење. Во договореното време тргнување назад за Македонија.

Цена за со сопствен превоз -10 евра по лице

можност за доплата за повеќе ноќевања

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА :

– автобуски превоз на горенаведената релација

– 2 ноќевања во апартманско сместување

– ПЦР тест

– организација, водство и реализација на аранжманот

– трето и четврто лице -10 Евра (доколку постои можност за сместување во таков тип на соба)

– дете до 1,99 бесплатно (не користи седиште во автобус)

– дете од 2 до 11,99 плаќа 39 евра

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА :

– патничко осигурување,

– факултативни излети и посети

-Доплата за Туристичка Такса 1 евро од Соба ( на лице место за 2 ноќевања)

*За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 35 патници, во спротивно, крајниот рок за известување околу евентуален отказ на аранжманот е најдоцна 5 дена пред датумот на поаѓање. Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата.