Хотел ГРАНИТ Охрид

Хотел ГРАНИТ Охрид

Хотел Гранит е лоциран на крајбрежјето на Охридското езеро, во месноста Св.Стефан, 5км од центарот на Охрид и 12км од аеродромот во Охрид Хотел Гранит е модерен хотел со четири ѕвезди. Располага со резиденција, ресторан, кафе-бар, големи тераси и сопствена песочна плажа, базен за возрасни и базен за деца. Исто така во склоп на хотелот се и фитнес клубот,салата за пинг-понг,терените за тенис и кошарка.

Повеќе фотографии и дополнителни информации може да погледнете на следниот линк http://hotelgranit.com.mk/presentation.php

ХОТЕЛ ГРАНИТ – ОХРИД
ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
ПЕРИОД ОД 01.03-30.06.2021 И 01.09-28.12.2021
ДВОКРЕВЕТНА ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЕДНОКРЕВЕТНА
28 39
ДОПЛАТА ЗА ПОЛУПАНСИОН 8ЕУР ПО ЛИЦЕ НА ДЕН
ПЕРИОД ОД 02.07-31.08.2021
31 42
ДОПЛАТА ЗА ПОЛУПАНСИОН 8ЕУР ПО ЛИЦЕ НА ДЕН
ДОПЛАТА ЗА АПАРТМАН, 13ЕУР ПО ЛИЦЕ НА ДЕН

* Цената е по лице на ден со вклучена туристичка такса

* деца од до 5.99 г. бесплатно

* деца од 6 до 11.99 г. Попуст 50 %

* за деца со полни 12г. – се плаќа целосен износ

* доплата за апартман +13 евра по лице по услуга

*Лежалките околу базен се бесплатни, тие на плажа се наплакаат 100мкд по лице

 

Политика на отказ на резервација:

До 7 дена пред поаѓање – без пенали, потоа 100% пенали