GRAND HOTEL SARANDA 4*

You are currently viewing GRAND HOTEL SARANDA 4*

Хотелот е лоциран во центарот на Саранда, истиот раполага со базен и расторан со интернационална кујна. Хотелот е на самата плажа, располага со приватна плажа и бесплатен интернет.

Собите располагаат со клима уреди, кабловска ТВ,  биро и туш кабина, сопствен опремен тоалет. Некои соби располагаат и со поглед на море. Објектот на хотелот располага со детско игралиште, хемиско чистење и можност за проследување на некоја тура.

Главната автобуска станица, аеродромот и ферито за директни линии до Крф се на 5 км одалеченост. До аеродромот на Крф со стига за 40 мин со фери. Објектот располага со бесплатен паркинг.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

GRAND HOTEL SARANDA / 4 STAR / SARANDA
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.10.2020
31.12.2020
01.01.2021
30.04.2021
01.05.2021
31.05.2021
01.06.2021
30.06.2021
01.07.2021
31.08.2021
01.09.2021
30.09.2021
01.10.2021
30.12.2021
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD ROOM
DOUBLE 44 44 55 74.8 103.4 74.8 44
SINGLE 38 38 42 62 97 62 38
JUNIOR SUITE
2PAX 65 65 75 105 144.1 105 65
3PAX 65 65 75 105 144.1 105 65
4PAX 65 65 75 105 144.1 105 65
2+1 CHD (0-11,99) 65 65 75 105 144.1 105 65
2+2 CHD (0-11,99) (0-11,99) 65 65 75 105 144.1 105 65
RELEASE DAYS 1 1 1 1 1 1 1

Во цената не е вклучена задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур, дете од 2-11,99год – 1еур на ден

Минимум престој од 2 ноќевања

Политика на отказ на резервација:

  • До 14 дена пред пристигање – без пенали
  • Од 13-0 дена пред пристигање – 100% пенали