GRAND HOTEL BANSKO

You are currently viewing GRAND HOTEL BANSKO

   www.grandhotelbansko.bg

 

Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.

Капацитет:

• 6 згради & 5 лифта; • 65 Double rooms (максимум сместување на 2 лица, 28 – 30 m²); • 43 Double Luxury rooms (максимум сместување на 2+1 / 3 лица, 35 – 40 m²); • 19 Studios (максимум сместување на 2+1 лица, 35 – 40 m²); • 38 1 – bedroom apartments (максимум сместување на 2+2 / 3+1 лица, 55 – 60 m²); • 14 2 – bedroom apartments (максимум сместување на 4+2 / 5+1 лица, 75 – 80 m²);

Услуга: Нalf Board (појадок и вечера на шведска маса).

Хотелски содржини:  Ресторан, Лоби бар, Сеф (бесплатно), Room service, СПА центар, Салон за убавина, Конференциска сала, Продавница, Пеглање (со доплата), Обезбеден паркинг (со доплата), Паркинг необезбеден (бесплатно);

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

GRAND HOTEL BANSKO / 4* / BANSKO
HALF BOARD / EUR 01.12.2021
22.12.2021
23.12.2021
29.12.2021
30.12.2021
02.01.2022
03.01.2022
09.01.2022
10.01.2022
21.01.2022
22.01.2022
18.02.2022
19.02.2022
11.03.2022
12.03.2022
31.03.2022
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
STANDARD
DOUBLE ROOM 72.6 105.6 160.6 110 96.8 107.8 79.2 72.6
SINGLE ROOM 58.3 84.7 160.6 88 78.1 86.9 63.8 58.3
DBL 1+1 CHD (6-11,99) 72.6 105.6 160.6 110 96.8 107.8 79.2 72.6
SGL 1+1 CHD (0-5,99) 58.3 84.7 160.6 88 78.1 86.9 63.8 58.3
DELUXE
DOUBLE ROOM 83.6 116.6 171.6 121 107.8 118.8 90.2 83.6
DBL 1+1 CHD (6-11,99) 83.6 116.6 171.6 121 107.8 118.8 90.2 83.6
DBL 2+1 CHD (0-5,99) 83.6 116.6 171.6 121 107.8 118.8 90.2 83.6
EXECUTIVE ROOM
DOUBLE ROOM 110 143 198 147.4 136.4 145.2 116.6 110
DBL 1+1 CHD (6-11,99) 110 143 198 147.4 136.4 145.2 116.6 110
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2 AD 94.6 127.6 193.6 132 121 129.8 101.2 94.6
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED 127.7 172.2 261.3 178.2 163.3 175.2 136.6 127.7
APT2 1+1 CHD (6-11,99) 94.6 127.6 193.6 132 121 129.8 101.2 94.6
APT2 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 94.6 127.6 193.6 132 121 129.8 101.2 94.6
APT2 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 118.25 159.5 242 165 151.2 162.2 126.5 118.2
APT2 2+1 CHD (0-5,99) 94.6 127.6 193.6 132 121 129.8 101.2 94.6
APT2 2+1 CHD (6-11,99) 118.2 159.5 242 165 151.2 162.2 126.5 118.2
APT2 3+1 CHD (0-5,99) 127.7 172.2 261.3 178.2 163.3 175.2 136.6 127.7
2 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 4 AD 167.2 233.2 343.2 242 215.6 237.6 180.4 167.2
APT4 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 167.2 233.2 343.2 242 215.6 237.6 180.4 167.2
APT4 3+1 CHD (6-11,99) 167.2 233.2 343.2 242 215.6 237.6 180.4 167.2
APT4 4+1 CHD (0-5,99) 167.2 233.2 343.2 242 215.6 237.6 180.4 167.2
APT4 4+1 CHD (6-11,99) 188.1 262.3 386.1 272.2 242.5 267.3 202.9 188.1
RELEASE DAYS 3 21 28 14 7 7 7 3

 

Опис на соби:

Double room:Два одделни или еден брачен кревет, Централно греење, Сателитска ТВ, Мини – бар,Телефон, Радио, Wi – Fi (бесплатно), Куптило со туш, Фен за коса, Бањарка и папучи, Балкон

Luxury room: Два одделни или еден брачен кревет, Централно греење, Сателитска ТВ, Мини – бар, Телефон, Радио, Wi – Fi (бесплатно), Куптило со туш, Фен за коса, Бањарка и папучи;

Apartment:Дневна соба со кауч на пуштање и 1 или 2 одделни спални;

 

Цената вклучува:
Ноќевање со појадок и вечера на шведска маса;
Користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба; Користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар; Користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел – ски лифт – хотел;

 

Во цената не е вклучено:
Tуристичка такса од 1 еур по лице на ден; Ресортска такса од 0,67еур по лице на ден

Во цената не е вклучено:

  • Новогодишна вечера – 70 еур по лице / 35 еур за деца од 6-11.99 години (задолжителна за Н.Г периодот);
  • Божиќна вечера 25.12 – 25 еур по лице / 12,5 еур за деца од 6-11.99 години (задолжителна за 25.12);
  •  

Минимум престој од 4 ноќевања во период од 30.12.2021-09.01.2022, сета останата сезона 3 ноќевања минимум престој.

 

Политика на отказ на резервација: 

  • Во период од 23.12-29.12.2021 – до 21 ден пред пристигање без пенали, потоа 100% пенали
  • Во период од 30.12-02.01.2022 – до 28 дена пред пристигање без пенали, потоа 100% пенали
  • Во период од 01.12-22.12.2021 и 12.03-31.03.2022 – до 3 дена пред пристигање без пенали, потоа 100% пенали
  • Во период од 03.01-09.01.2022 – до 14 дена пред пристигање без пенали, потоа 100% пенали
  • Во период од 10.01-11.03.2022 – до 7 дена пред пристигање без пенали, потоа 100% пенали
  • Не појавување во хотел – 100% пенали