Grand Blue Fafa

You are currently viewing Grand Blue Fafa

Опис на регион

Хотел GRAND BLUE FATA RESORT 5* е еден од најновите и најпрестижните хотели во Драч, лоциран на приватна плажа во областа Лонг Бич Голем. Официјално беше отворен во јуни 2018 година. Имотот располага со отворен базен и фитнес центар. Бесплатeн WiFi и бесплатен паркинг се достапни.
Сите соби имаат клима, телевизор со рамен екран со сателитски канали и балкон. Ресторанот на хотелот е специјализиран за италијанска кујна. По напорниот ден, гостите можат да уживаат во освежителен пијалок во барот.Тирана е 43 км од Гранд Блу Фафа одморалиште, додека Драч е 10 км. Најблискиот аеродром е аеродромот во Тирана, на 40 км од имотот.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА СЕ ВКЛУЧЕНО

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД 

ПЕРИОД ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН
МАЈ 67ЕУР
ЈУНИ 73ЕУР
01.07-19.07.2022 90ЕУР
20.07-31.08.2022 95ЕУР
01.09-15.09.2022 84ЕУР
16.09-30.09.2022 75ЕУР


УСЛОВИ ЗА ДЕЦА: 

1во дете од 0-5,99год – бесплатно

1во дете од 6-11,99год – 50% попуст 

2ро дете од 0-3,99год – бесплатно

2ро дете од 4-11,99го д- 30% попуст 

Еднокреветна соба се наплаќа како за 2 возрасни лица

 

Во цените е вклучено:

Појадок, Ручек, Вечера 

Лимитирани локални алкохолни пијалоци од 10 до 22 часот

Лежалки и чадор, паркинг и интернет