Grand Blue Fafa Resort 5*

Grand Blue Fafa Resort 5*

Хотел Grand Blue Fafa е најновиот и најпрестижниот хотел во Албанија.
Се наоѓа во областа на Long Beach Golem, изграден е во јуни 2018 година и нуди луксуз и можност за ексклузивен и исполнет одмор.
Хотелот Grand Blue Fafa е еден од најубавите хотели во регионот Драч, кој се наоѓа во близина на Јадранското Море, има со сопствена приватена плажа, нуди привилегирани можности на оние кои сакаат да доживеат уникатен одмор, располага со отворен голем базен, фитнес центар и сопствен ресторан со италијански специјалитети.
Хотелот се наоѓа на само 10 км од центарот на градот Драч и 35 км од Интернационалниот Аеродром на Тирана.

Секоја соба има клима уред, ТВ со рамен екран, минибар. Сопствена бања кој се состои од туш/када и фен, со бесплатни пешкити за секое лице.

Цените се по ЛИЦЕ на ден на база ПОЛНПАНСИОН

GRAND BLUE FAFA RESORT 5*
услуга ПОЛНПАНСИОН период / цена по лице
тип на соба капацитет на соба Јуни Јули Август Септември
Еднокреветна 1 лице 35 € 42 € 46 € 39 €
Двокреветна стандард 2 воз / 2 воз + 1 дете 55 € 60 65 € 55 €
Трокревтна 3 воз. + 1 дете / 2 воз. + 2 деца 55 € 60 65 € 55 €
Прво дете 0-5,99 год. бесплатно бесплатно бесплатно бесплатно
Прво дете 6-11,99 год. -50% -50% -50% -50%
Второ дете  0-1,99 год. бесплатно бесплатно бесплатно бесплатно
Второ дете  2-11,99 год. -50% -50% -50% -50%

Цените се во €, се плаќа во денари 1€=62денари

Во цената Е вклучено:
Туристичка такса
Појадок, Ручек, Вечера
1 пијалок за време на оброк
(вино, пиво,кафе,чај,вода,безалкохолни пијалоци, овошни сокови)
лежалки и чадор
Користење безжичен интернет
Паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување

При резервации се уплаќа аванс од 50% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 7 дена пред реализацијата на аранжманот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Патниците собата првиот ден ја превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на собата е до 10:00 часот.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на лице место.
Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.