Gloria Serenity Resort 5*~Belek

You are currently viewing Gloria Serenity Resort 5*~Belek

Локација: Овај хотел се наоѓа во зона на Белек ,на растојание од 40 км од аеродромот на Анталија ,50 км од градот на Анталија и 7 км од градот на Белек.
Адреса:
Hotel-Gloria-Serenity-Resort
За хотелот:
251 стандардни соби со поглед на градина, море со по 39м2, 14 serenity апартмани со по 65м2, 86 pool & градина вили со по 86м2, 10 делукс вили со по 2002, 1 кинг вила со 400м2 и 2 кинг апартмани со по 117м2.
Информации за хотелот:
сеф во соба, сеф на рецепција, спа центар, центар за убавина, хемиско чистење, бизнис центар, интернет кафе, пошта, лифт, доктор, медицинска сестра, собна услуга, сат. ТВ, диркетен телефон, фен, екстра кревет, бебешки кревет, интернет конекција во лобито, централна и сплитована клима.
Активности:
фитнес центар, сауна, турска бања, џакузи, пинг понг, баскет, одбојка, одбојка на плажа, диско, аеробик, шах, пикадо, кино..
Храна и пијалоци:
Храна и пијалоци: два надворешни ресторани, четири внатрешни, 9 барови.
концептот за храна и пијалоци важи цели 24 часа, вклучени се сите видови на домашни и неколку странски пијалоци.
Оброци: доручек, ручек, снек сервис, време за чај, вечера, ноќен оброк со собна услуга во текот на сите 24ч.
A’LA CARTE ресторани: Француски, Agean и Азиски ресторан (сите се со претходан најава и се бесплатни).
Барови: Lobby bar, Wall Street, Karaoke bar, Routte 66, Club insomnia bar, Docks pier bar, Traces bar, La tra + toria и Arena Anfitryatro.
Услуги и активности:
Домаќински услуги: чистење на собата еднаш на ден, менување на постелнината еднаш на ден, менување на пешкирите еднаш во ден.

КОНКРЕТНИ ИНФОРМАЦИИ И КАЛКУЛАЦИИ ЗА АРАНЖМАНОТ ПОБАРАЈТЕ ВО НАШАТА АГЕНЦИЈА ИЛИ НА (INFO@MIGTRAVEL.MK )