ГЕРАКИНИ- CORAL BLUE

You are currently viewing ГЕРАКИНИ- CORAL BLUE

Локација:

Грција / Халкидики / Ситониа / Геракини

 • Hotel – Nea Moudania,  14 km; Hotel – Gerakini, Paralia Gerakinis 2 km; Hotel – Psakoudia 7.6 km; Hotel – Metamorfosi 17.5 km; Hotel – Nikiti 24 km

Локацијата, песочната плажа, уредувањето на околината и објектите, бистрата и плитка вода се причината што хотелот е погоден за одмор за било која возрасна група, од најмали до најстари. За фамилиите со мали деца. Ако го посакувате одморот од соништата “со деца а одморени”, Coral Blue Beach е вистинскиот избор за вас.

Плажа: Приватна плажа, песочна. За секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа со минимум нарачка од 5 еур.

Услуга: Полупансион (појадок и вечера).

Интернет: Бесплатно Wi – Fi на рецепција и на барот покрај плажа.

Сместување:  Двокреветна соба – Double Room: Брачен лежај или две одвоени легла (едно до друго) – максимум сместување 2 возрасни и 1 дете до 12 години на дополнително легло;
Двокреветни бунгалов – Double Bungalow: брачен лежај или две одвоени легла и кревет на спрат или едно дополнително легло – максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 – 11.99) или 3 возрасни;
Фамилијарна соба со кревет на спрат – Family Room with bunk bed: Брачен лежај или одовоени кревети и кревет на спрат – максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 – 11.99 години) или 3 возрасни;
Тип на дополнително легло: На расклопување;
Сите соби се опремени со клима уред, телевизор (локални ТВ канали, телефон, Wi – Fi интернет (со доплата), фрижидер / мини бар, сеф, фен за коса, купатило со туш, балкон или тераса. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.
Чистење на собите: 6 пати неделно; Промена на крпи и постелнина: 3 пати неделно;

Напомена: Во сите соби има можност за детско креветче (baby cot) – 5 € на ноќ – со претходно барање од клиентите и одобрување од страна на хотелот.

Хотелски содржини:

 • Хотелскиот комплекс се простира на самата песочна плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце;
 • Главениот ресторан “Thalassa” е место каде се служат појадокот и вечерата на принцип шведска маса, со голем избор на вкусни домашни јадења и специјалитети.
 • Барот на плажа “Ammos” е преубаво место на самата плажа и под борови дрвја каде се нудат свежи сокови, сладоледи, лесно освежување, коктели и вкусна ужина;
 • Лоби бар “Blue Wave”, работи 24 часа на ден и овде исто така се нудат повеќе видови на кафе, грицки, сладоледи, слатки, освежување и алкохол.

Важна напомена:

При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

ЦЕНОВНИКОТ Е ВАЛИДЕН ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ОД 10.03.21

 

Термин Услуга Double Bungalow Family Bunk Bed
Цена по лица за 7 ноќевања со појадок и вечера
23.05-30.05.2021 7 HB 213 240 262
30.05-06.06.2021 7 HB 236 263 286
06.06-13.06.2021 7 HB 270 298 321
13.06-20.06.2021 7 HB 316 344 367
20.06-27.06.2021 7 HB 351 378 401
27.06-04.07.2021 7 HB 385 413 436
04.07-11.07.2021 7 HB 420 447 470
11.07-18.07.2021 7 HB 466 493 516
18.07-25.07.2021 7 HB 500 528 551
25.07-01.08.2021 7 HB 500 528 551
01.08-08.08.2021 7 HB 500 528 551
08.08-15.08.2021 7 HB 500 528 551
15.08-22.08.2021 7 HB 489 516 539
22.08-29.08.2021 7 HB 443 470 493
29.08-05.09.2021 7 HB 362 390 413
05.09-12.09.2021 7 HB 305 332 355
12.09-19.09.2021 7 HB 259 286 309

 

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд

 

Цената вклучува:                               

 • 7 ноќевања со појадок и вечера
 • Едно дете до 11.99 години – Бесплатно
 • Користење на клима уред
 • Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот
 • Паркинг (во согласност со слободни места во моментот)    

Доплати:

 • Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел;                    
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 30€ на ноќ;
 • Второ дете од 0-11,99 бесплатно
 • Трето дете од 0-11,99 години 25€ на ноќ;

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

 

 

Напомена:
*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.
*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.
*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

За хотелот: 

Локацијата, песочната плажа, уредувањето на околината и објектите, бистрата и плитка вода се причината што хотелот е погоден за одмор за било која возрасна група, од најмали до најстари. За фамилиите со мали деца. Ако го посакувате одморот од соништата “со деца а одморени”, Coral Blue Beach е вистинскиот избор за вас. 

Плажа 

Плажа:
Приватна плажа, песочна. За секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа со минимум нарачка од 5 еур.

Пансион 

Услуга:
Полупансион (појадок и вечера).

Во цената е вклучено: 

Услуги кои се вклучени во цената:

 • Користење на клима уред;
 • Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот;
 • Паркинг (во согласност со слободни места во моментот).

Во цената не е вклучено: 

Услуги кои се доплаќаат:
Во сите соби има можност за детско креветче (baby cot) – 5 € на ноќ – со претходно барање од клиентите и одобрување од страна на хотелот. 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ (МАКЕДОНИЈА-ГРЦИЈА-МАКЕДОНИЈА)
Цена и време на поаѓање за превоз на релација Скопје – Ситонија (секоја Недела):
Скопје 40€ – 04:00h Скопје (Дрводекор)
Велес 40€ – 04:30h Велес (бензинска пумпа, Мотел Македонија)
Штип 45€ – 03:40h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
Радовиш 45€ – 04:30h Радовиш (Makpetrol бензинска на излез од Радовиш) – трансфер до Смоквица
Струмица 45€ – 05:00h Струмица (Makpetrol бензинска нов кружен тек) – трансфер до Смоквица
Неготино 40€ – 05:00h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
Смоквица 40€ – 05:40h Смоквица (бензинска пумпа, Смоквица)
Граничен премин Богородица 40€ – 06:00h (бензинска пумпа Шимов)
 
Цена и време на поаѓање за превоз на релација Битола – Ситонија (секоја Недела):
Битола 35€ – 04:00h Битола (автобуска станица)
 
Попусти за деца и возрасни
Дете 0-1,99 бесплатно доколку не користи седиште
Дете 2-11,99 има попуст -10евра од цената за возрасен
Лица на 63 години имаат попуст -10евра
За користење на превоз во еден правец се одбива -10евра од цената за возрасен / за деца и лица на 63 години нема попуст
 *цените се дадени по лице

Сместување 

Сместување: 
Двокреветна соба – DoubleRoom: Брачен лежај или две одвоени легла (едно до друго) – максимум сместување 2 возрасни и 1 дете до 12 години на дополнително легло;
Двокреветни бунгалов – DoubleBungalow: брачен лежај или две одвоени легла и кревет на спрат или едно дополнително легло – максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 – 11.99) или 3 возрасни;
Фамилијарна соба со кревет на спрат – FamilyRoomwithbunkbed: Брачен лежај или одовоени кревети и кревет на спрат – максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 – 11.99 години) или 3 возрасни;
Тип на дополнително легло: На расклопување;
Сите соби се опремени со клима уред, телевизор (локални ТВ канали, телефон, Wi – Fi интернет (со доплата), фрижидер / мини бар, сеф, фен за коса, купатило со туш, балкон или тераса. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.

Чистење на собите: 

6 пати неделно; Промена на крпи и постелнина: 3 пати неделно;

 

Услови за деца 

Услови и доплати за деца или трет возрасен:

 • Едно дете до 11.99 години – Бесплатно;
 • Две деца до 11.99 години се сместуваат бесплатно;
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 30€ на ноќ;
 • Трето дете од 0-11,99 години 25€ на ноќ;

Важни информации 

Важни напомени за хотелот:

 • При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.