ФУРКА АГИОС ГЕОРГИОС

You are currently viewing ФУРКА АГИОС ГЕОРГИОС

Студиа Агиос Георгиос Б категорија – 70 метри од плажа, прекрасно уреден двор со многу зеленило, маслинки, опремен со детски играчки и скара на користење  и дел за дружење. Студијата се опремени со кујни, тоалет, ТВ, клима со доплата (5 Еур/ден), големи тераси. Четворокретните студиа се мезонети на 2 нивоа и голема пространост, идеални за комфорен семеен одмор.

Организиран автобуски превоз од Битола и Скопје со поаѓање и враќање на денот наведен во табелата.

На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина, и се резервира со 50% аконтација, кои во случај на отказ се неповратни.. Првите две и последните два термина се ПРОМО цени.

GPS:40°00’07.7″N 23°23’00.3″E

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕРУ, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНА ДО 30.12.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНА ДО 28.02.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНА ДО 30.04.2020

ФУРКА – АГ.ГЕОРГИОС

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ТЕРМИН

Ноќевања

1/2 СТУДИО

1/3 СТУДИО

1/4 СТУДИО

Коментар

23.05.-30.05.2020

7

69 €

79 €

89 €

ПРОМО

30.05.-06.06.2020

7

99 €

109 €

119 €

ПРОМО

06.06.-13.06.2020

7

159 €

169 €

179 €

 

13.06.-20.06.2020

7

199 €

209 €

229 €

 

20.06.-27.06.2020

7

259 €

269 €

289 €

 

27.06.-04.07.2020

7

279 €

289 €

309 €

 

04.07.-11.07.2020

7

299 €

309 €

319 €

 

11.07.-18.07.2020

7

339 €

349 €

379 €

 

18.07.-25.07.2020

7

339 €

349 €

379 €

 

25.07.-01.08.2020

7

339 €

349 €

379 €

 

01.08.-08.08.2020

7

339 €

349 €

379 €

 

08.08.-15.08.2020

7

339 €

349 €

379 €

 

15.08.-22.08.2020

7

339 €

349 €

379 €

 

22.08.-29.08.2020

7

299 €

309 €

339 €

 

29.08.-05.09.2020

7

239 €

249 €

259 €

 

05.09.-12.09.2020

7

119 €

129 €

129 €

ПРОМО

12.09.-19.09.2020

7

79 €

89 €

99 €

ПРОМО

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Клима уредот не е вклучен во цената (5еур на ден на лице место)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Фурка чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон) – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

-Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 % и не се комбинира со попустот за рана резервација и промо цените
* За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА МИГ ТРАВЕЛ.

 

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

05:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес

07:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo

06:00 h Скопје (Дрводекор)

06:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

07:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

07:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

08:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола ( Автобуска Станица Транскоп на перон )

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

02:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола

 

Поаѓање од Грција:

15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Фурка
15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Сивири

15:30 h локално време, ( 14:30 h мак.време) Калитеа

16:00 h локално време, ( 15:00 h мак.време) Неа Потидеа

16:20 h локално време, ( 15:20 h мак.време) Неа Флогита