FRUŠKE TERME 4*- ВРДНИК

You are currently viewing FRUŠKE TERME 4*- ВРДНИК

Хотел Фрушке Терме се наоѓа во Врдник, и располага со:
Прием со менувачница 24 часа, 201 сместувачки единици: 177 лукс соби, 8 семејни соби, 3 соби за лица со посебни потреби, 13 апартмани
Прием на багаж и услуга за транспорт, Услуга во соба 08: 00-22: 00ч, Подготовка на специјални оброци на барање на гостинот
Ресторан „Фрушко“: Појадок: 07: 30-10: 30ч, Ручек: 13: 00-17: 00ч, Вечера: 18: 30-21: 00ч „Инспиративен бар“ 08: 00-23: 00ч “Wellness bar” 09: 00-20: 00 работен ден, недела / 09: 00-22: 00ч петок и сабота

  • Електронски сефови во собите, Услуги за перење алишта
  • Велнес и спа центар: Воден свет, Сауна, Релакс зона, Премиум велнес, Приватен спа центар, Аква забавна зона за деца, Сува слајд
    Солариум, Фитнес центар, Служба за спасување, Тераса за сонце
  • Здравствено велнес центар: Лимфна дренажа, Карбофит, кал, Ексилис и Мезотерапија
  • Обезбеден паркинг, Обезбедена гаража, со 24 часовен видео надзорWiFi бесплатно, Услуги за фотокопирање, 11 сали за состаноци со капацитет до 1000 учесници, Организација на активности за градење тим, Весници, списанија, Тениски и кошаркарски игралишта – далечина 1500м во хотелот Премиер Аква, Адреналински парк, Забавна соба, Изнајмување велосипед, Свечена сала за организирање свадби и прослави, Организација на дегустација со стручно водство на сомелиер, Музичка програма, Продавница за подароци, Игралиште за деца, 24 часа безбедност

 

Спроти хотелот на 150м, има гаража со 350 паркинг места. Со видео надзор, на нашите гости им е обезбедено безбедно место за нивните возила за време на нивниот престој во хотелот. Хотелот нема услуга за паркирање со камериер. Паркинг пред хотелот е достапен само при пријавување и одјавување-30 мин. Поради ограничениот број места пред хотелот, за сите наши гости кои ја користат услугата за сместување, обезбедивме бесплатно користење на гаражата. Паркирањето пред хотелот се третира како дневен паркинг и се наплатува според утврдениот ценовник на лице место.

 


1 НОЌЕВАЊЕ МИНИМУМ ПРЕСТОЈ 

ПАКЕТ РОМАНТИК ФРУШКА ГОРА

 

Цената на пакетот вклучува:
* Полупансион во хотел Fruške Terme
* Пијалок за добредојде (ракија Премиер)
* Појадок во соба за двајца
* Вклучува Premium Wellness за гости: перална, инфрацрвена сауна, соба за одмор со кревети во вода, тепидариум, финска сауна

Дополнителни придобивки:
* Користење на воден свет – 8 термални базени
* Употреба на светски сауни
* 20% попуст на сите велнес и спа третмани

Дополнителен подарок за гостите на хотелот:

* Користење на спортски терени: две тениски игралишта, кошаркарско игралиште, одбојкарско игралиште
* По одјавување од собите, гостите на хотелот Фрушке Терме можат да платат дополнително за користење на Wellness & Spa центарот – Воден свет (зона I) (Работен ден: 11еур., Викенд: 17еур.)


 

ПАКЕТ ФАМИЛИЈАРНА ЗАБАВА – FAMILY FUN

2 НОЌЕВАЊА МИНИМУМ ПРЕСТОЈ 

* Полупансион во хотел „Fruške Terme“
* Користење на воден свет – 8 термални базени
* Употреба на светски сауни (пристап за лица над 14 години)
* Возење со велосипед

Детска политика
* Децата на возраст од 0-6 години се БЕСПЛАТНИ
* Децата на возраст од 7-12 години во придружба на двајца возрасни се БЕСПЛАТНИ
* Деца на возраст од 7-12 години придружени со еден возрасен плаќаат 15ЕУР дневно

Дополнителен подарок за гостите на хотелот:

* Користење на спортски терени: две тениски игралишта, кошаркарско игралиште, одбојкарско игралиште
* По одјавување од собите, гостите на хотелот Фрушке Терме можат да платат дополнително за користење на Wellness & Spa центарот – Воден свет (зона I) (Работен ден: 11еур., Викенд: 17еур.)


 

ПАКЕТ СО МИНИМУМ 4-6 НОЌЕВАЊА

ПАКЕТ: ЧЕКОР ИЛИ ДВА ДО ОДМОР ОД СОНИШТАТА

* Полупансион во хотел Fruške Terme
* Користење на воден свет – 8 термални базени
* Употреба на светски сауни (пристап за лица над 14 години)

Дополнителен подарок за гости:

* Пијалок за добредојде – премиум ракија
* 1 x Пијалок за добредојде во барот Wellness
* Користење на спортски терени: две тениски игралишта, кошаркарско игралиште, одбојкарско игралиште
* Употреба на велосипеди
* По одјавување од собите, гостите на хотелот Фруске Терме можат да платат дополнително за користење на Wellness & Spa центарот – Воден свет (зона I) (Работен ден: 11еур., Викенд: 17еур.)

Детска политика
* Децата на возраст од 0-6 години се БЕСПЛАТНИ
* Децата на возраст од 7-12 години во придружба на двајца возрасни се БЕСПЛАТНИ
* Деца на возраст од 7-12 години придружени со еден возрасен плаќаат 15ЕУР дневно

 


Во цената е вклучено:

-Велнес и спа центар за време на престој ( од 14 часот после check in,и при напуштање до 11 часот)Полупансион
-Користење на спа центарот- Зона и “водениот свет“
-Централен внатрешен базен со „ брза река” со масажери и водени млазници. Внатрешен отворен базен за пливање
-Панорански мозаик базен со поглед на бања Врдник
-Отворен 25 метарски пливачко рекреативен базен
-Голем отворен базен, со инфинити поглед на бања Врник
-Детски дел кој опфаќа детски хидромасажен базен и базен со тобогани и водена пештера
-Премиер ракиja за добредојде
-Неограничено користење на спортските терени ( 2 тениски, терен за кошарка, терен за одбојка )
-Неограничено користење соба за игри во етно хотелот ( билјард, пикадо, тенис, мал фудбал
-Неограничено користење на точаци
-Можност за доплата на користење на велнес и спа центарот и по одјавување ( 10 евра по лице во работен ден 17 евра во викенд)

 

Политика за деца:

  • -Дете до 5.99 год, Бесплатно ( доколку не користи легло )
  • -Дете 6-11,99 год доколку престојува со 2 возрасни лица плаќа 50% од цената и користи помошно легло
  • -Дете 6-11,99 год доколку престојува со 1 возрасно лице плаќа 70% од цената и се сместува во двокреветна соба
  • -Фамилијарна соба ( 2 конектрирани двокреветни)- 2 возрасни и две деца до 12 год, плаќаат една цена како за двокреветна соба и на втората добиваат 30% попуст