FLORA 4* – Borovec

You are currently viewing FLORA  4* – Borovec

Хотелот Флора се наоѓа во центарот на Боровец, на 100м од ски лифтот. Хотелот се состои од две основни згради, споени со топла врска, хотелот располага со двокреветни соби, студиа, и апартмани. Хотелот располага со ресторан (спремен според ковид мерки, со паравани, дистанца и дезинфакција запазена според стандарди, исто храна може да се доставува и во соба запакувана во кутии, ресторан а ла кард, спа центар со базен, (џакузи, сауна, парна бања, солариум и масажа) не се целосно на располагање, конефернциска сала, продавница, детска градника(во моментот не е во употреба поради ковид мерките), билјард, пинг понг, ски гардероба, паркинг и казино.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ САМО ЗА НАЕМ НА СТУДИО

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.10.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.11.2021

ПРОМОЦИИ: 

7=6, 8=7, 9=8, 10=8, 11=9, 12=10, 13=11, 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ОД 04.03-31.03.2022

 

Ценовник објавен на 30.09.2021

FLORA HOTEL / 4* / BOROVETC
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2021
17.12.2021
B
18.12.2021
25.12.2021
C
26.12.2021
03.01.2022
D
04.01.2022
04.03.2022
B
05.03.2022
11.03.2022
A
12.03.2022
31.03.2022
ЦЕНА ПО СОБА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
STANDART
DOUBLE [2ADL] 63.8 74.8 125.4 96.8 74.8 63.8
DOUBLE+EXTRA BED [1. ADL] 86.13 100.98 169.29 130.68 100.98 86.13
SINGLE [1ADL] 49.5 58.3 118.8 73.7 58.3 49.5
1 ADL +1 CHD (0-1,99) 49.5 58.3 118.8 73.7 58.3 49.5
1 ADL +1 CHD (2-11,99) 63.8 74.8 125.4 96.8 74.8 63.8
1 ADL +2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 63.8 74.8 125.4 96.8 74.8 63.8
1 ADL +2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 63.8 74.8 125.4 96.8 74.8 63.8
2 ADL +1 CHD (0-11,99) 63.8 74.8 125.4 96.8 74.8 63.8
STUDIO
STUDIO [2ADL] 70.4 82.5 132 103.4 82.5 70.4
STUDIO+EXTRA BED [1. ADL] 95.04 111.375 178.2 139.59 111.375 95.04
2 ADL +1 CHD (0-11,99) 70.4 82.5 132 103.4 82.5 70.4
1-BED ROOM APARTMENT
APPARTMENT [2ADL] 83.6 99 154 119.9 99 83.6
APPARTMENT+EXTRA BED [1. ADL] 112.86 133.65 207.9 161.865 133.65 112.86
APPARTMENT+EXTRA BED [2. ADL] 142.12 168.3 261.8 203.83 168.3 142.12
2 ADL +1 CHD (0-11,99) 83.6 99 154 119.9 99 83.6
2 ADL +2 CHD (0-1,99) (0-11,99) 83.6 99 154 119.9 99 83.6
2 ADL +2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 100.32 118.8 184.8 143.88 118.8 100.32
3 ADL +1 CHD (0-11,99) 112.86 133.65 207.9 161.865 133.65 112.86
RELEASE DAYS 7//5 7//5 28//28 7//7 7//5 7//5

 

Во цените е вклучено:
Употреба на внатрешен базен, останатиот дел од спа центарот не работи целосно поради ковид мерките, на лице место дават информација што може да се користи, wi-fi низ целиот хотел, бесплатен паркин (лимитирани паркинг места)

-Попустот и промоциите НЕ се комбинираат. Попустот има предност како специјална понуда.

-Бебешко креветче – бесплатно – на барање

-Новогодишната и Божиќната вечера е задолжителна во Флора Комплекс.

 

ДОПЛАТИ: 

-Новогодишна вечера: 70еур возрасен, 35еур дете од 2-11,99год

-Божиќна вечера: 40еур возрасен, 20еур дете од 2-11,99год

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Политика на отказ:

Во период од 27.12-03.01.2022 , до 28 дена пред пристигање – без пенали, по овој период 2 ноќевања пенали.

Во останатиот период до 7 дена пред пристигање без пенали, потоа 2 ноќевања пенали.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре)
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “MIG ТRAVEL“.