FESTA WINTER PALACE HOTEL 5* – Borovec

You are currently viewing FESTA WINTER PALACE HOTEL 5* – Borovec

Festa Winter Palace е хотел со 5* лоциран во Боровец, на само 100метри од ски жичарата и терените.

Спа центарот на хотелот со својот затоплен внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс зона, им нуди на своите гости право зимско уживање. Собите се пространи и удобни, и сите гледаат према планина.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.10.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2019

Ценовник објавен на 06.08.2019

FESTA WINTER PALACE 5* BOROVETS
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2019
20.12.2019
B
21.12.2019
27.12.2019
C
28.12.2019
01.01.2020
D
02.01.2020
13.01.2020
E
14.01.2020
25.01.2020
F
26.01.2020
15.02.2020
G
16.02.2020
04.03.2020
H
05.03.2020
09.04.2020
DELUXE ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
  ДВОКРЕВЕТНА ДЕЛУКС СОБА
2 Возрасни лица 85.8 114.4 211.2 136.4 114.4 134.2 110 85.8
1 Возрасно лице 64.9 85.8 211.2 123.2 85.8 121 82.5 64.9
1 Возр +1 Дете (0-2,99) 64.9 85.8 211.2 123.2 85.8 121 82.5 64.9
1 Возр +1 Дете (3-12,99) 64.3 85.8 158.4 102.3 85.8 100.6 82.5 64.3
1 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99) 64.3 85.8 158.4 102.3 85.8 100.6 82.5 64.3
1 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99) 85.8 114.4 211.2 136.4 114.4 134.2 110 85.8
2 Возр +1 Дете (0-12,99) 85.8 114.4 211.2 136.4 114.4 134.2 110 85.8
JUNIOR SUITE ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
  ЈУНИОР СВИТ
2 Возрасни лица 99 132 244.2 156.2 129.8 154 123.2 99
3 Возрасни лица 133.6 178.2 329.6 210.8 175.23 207.9 166.3 133.6
2 Возр +1 Дете (0-12,99) 99 132 244.2 156.2 129.8 154 123.2 99
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-12,99) 99 132 244.2 156.2 129.8 154 123.2 99
2 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99) 123.75 165 305.25 195.25 162.25 192.5 154 123.75
APARTMENT ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
  АПАРТМАН
2 Возрасни лица 105.6 143 266.2 169.4 140.8 167.2 132 105.6
3 Возрасни лица 142.5 193 359.3 228.6 190 225.7 178.2 142.5
2 Возр +1 Дете (0-12,99) 105.6 143 266.2 169.4 140.8 167.2 132 105.6
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-12,99) 105.6 143 266.2 169.4 140.8 167.2 132 105.6
2 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99) 132 178.75 332.7 211.75 176 209 165 132
RELEASE DAYS 2//2 3//3 21//21 7//7 7//7 5//5 3//3 2//2
Период на резервирање Период на престој Промоции
November 1, 2019 December 20, 2019 December 1, 2019 December 20, 2019 7=6
November 1, 2019 January 25, 2020 January 8, 2020 January 25, 2020 7=6
November 1, 2019 February 15, 2020 January 18, 2020 February 15, 2020 7=6
November 1, 2019 April 9, 2020 March 5, 2020 April 9, 2020 7=6

 

Во цените е вклучено: појадок и вечера, употреба на Спа центар со релакс зона, сауна, парна бања, внатрешен базен, шок тушеви и интернет низ целиот хотел.

 

Доплати:

-Паркинг -10лева на ден / ограничен број на места

-Новогодишна вечера задолжителна: 80еур возрасен, 40еур дете од 3-12,99год

-Божиќна вечера задолжителна: 35еур возрасен, 15еур дете од 3-12,99год

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Минимум престој од 3 ноќевања, освен за Новогодишниот период од 5 ноќевања.

Бебешко креветче – бесплатно, и на барање, доколку е расположливо.

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

Сезона А, Б, Е, Ф Г и Х, доцен отказ – 1 ноќевање пенали

Сезона Ц – 100% пенали

Истото е важечко и за не појавување во хотел.