FESTA CHAMKORIA  4* – Borovec

You are currently viewing FESTA CHAMKORIA  4* – Borovec

Хотелот Festa Chamkoria е лоциран во Боровец на 1200 метри оддалеченост од Гондолата.

Хотелот располага со спа центар, паркинг, остава за скии и спортска опрема, ресторан, лоби бар со камин и две конференциски сали.

Спа центарот е опремен со внатрешен базен, најразлични типови на третмани за лице и тело, масажи, сауна, ароматична сауна, парна бања, релакс соба, фитнес сала и солариум.

Сите соби се луксузно уредени со центарално греење и ладење. Опремени се со телефон, плазма ТВ, кабелска телевизија, мини бар, балкон, купатило. Она што го прави хотелот уникатен е всушност дизајнот на собите, кои имаат два стила и тоа зима и лето.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.

 

15% Попуст за резервации направени до 30.09.2019, со целосна уплата до 05.10.2019

-10% Попуст за резервации направени до 30.10.2019, со целосна уплата до 05.11.2019

 

Ценовник објавен на 20.06.2019

FESTA CHAMKORIA 4* БОРОВЕЦ
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2019
20.12.2019
B
21.12.2019
27.12.2019
C
28.12.2019
01.01.2020
D
02.01.2020
13.01.2020
E
14.01.2020
25.01.2020
F
26.01.2020
15.02.2020
G
16.02.2020
04.03.2020
H
05.03.2020
09.04.2020
STANDART ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
  ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА
2 Возрасни лица 48.4 74.8 145.2 88 77 90.2 72.6 57.2
1 Возрасно лице 36.3 56.1 105.6 62.7 55 64.9 51.7 43
1 Возр +1 Дете (0-2,99) 36.3 56.1 105.6 62.7 55 64.9 51.7 43
1 Возр +1 Дете (3-12,99) 36.3 56.1 109 66 57.7 67.6 54.4 43
1 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99) 36.3 56.1 109 66 57.7 67.6 54.4 43
2 Возр +1 Дете (0-2,99) 48.4 74.8 145.2 88 77 90.2 72.6 57.2
JUNIOR SUITE ЈУНИОР СВИТ
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 57.2 85.8 160.6 99 88 101.2 81.4 68.2
3 Возрасни лица 78.6 118 220.8 136 121 139 112 93.7
2 Возр +1 Дете (0-12,99) 57.2 85.8 160.6 99 88 101.2 81.4 68.2
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-12,99) 57.2 85.8 160.6 99 88 101.2 81.4 68.2
2 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99) 71.5 107.2 200.7 123.7 110 126.5 101.7 85.2
3 Возр +1 Дете (0-12,99) 78.65 118 220.8 136 121 139.1 112 93.7
APPARTMENT ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
  АПАРТМАН
2 Возрасни лица 66 99 189.2 118.8 103.4 121 96.8 79.2
3 Возрасни лица 90.7 136 260 163.3 142 166.3 133.1 109
2 Возр +1 Дете (0-12,99) 66 99 189.2 118.8 103.4 121 96.8 79.2
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-12,99) 66 99 189.2 118.8 103.4 121 96.8 79.2
2 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99) 82.5 123.7 236.5 148.5 129.2 151.2 121 99
3 Возр +1 Дете (0-12,99) 90.7 136.1 260 163.3 142 166.3 133.1 108.9
RELEASE DAYS 2//2 3//3 21//21 7//7 7//7 5//5 3//3 2//2
Период на резервација Период на сместување Промоции
November 1, 2019 December 20, 2019 December 1, 2019 December 20, 2019 7=6
November 1, 2019 January 25, 2020 January 8, 2020 January 25, 2020 7=6
November 1, 2019 February 15, 2020 January 18, 2020 February 15, 2020 7=6
November 1, 2019 April 9, 2020 March 5, 2020 April 9, 2020 7=6

 

 

Во цените е вклучено: употреба на базен, сауна, парна бања, релакс зона, интернет низ целиот хотел, паркинг, превоз до гондолата по распоред.

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат. Промоциите стапуваат на важност од кога ке помине периодот за рана резервација т.е Попустите.

Новогодишната вечера и Божиќната вечера се задолжителни.

Новогодишна вечера – 50еур возр лице, 25еур дете од од 3-12,99год

Божиќна вечера – 25еур возр лице, 12еур дете од 2-12,99год

 

Минимум престој 3 ноќевања, за Новогодшниот период 5 ноќевања.

 

Политика на отказ:

Доцен отказ во сезона: А, Б, Д, Г, Ф, Е – 1 ноќевање пенали, Ц – 100% пенали

Непојавување во хотел 2 ноќевања пенали, Ц-сезона – 100% пенали.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси