EUPHORIA CLUB HOTEL & SPA 4* – Borovec

EUPHORIA CLUB HOTEL & SPA 4* – Borovec

Соби: Сат Тв, сеф, телефон, фен, интернет, балкон само во апартманите, кујна.

Опис: а-ла-карт ресторан, лоби бар, винарија, ноќен клуб, паркинг, ски гардероба, СПА центар, WI-FI,затворен базен, сауна, масажа, џакузи

Локација: 3.5 км од центарот на Боровец

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА

БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

–20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.10.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 01.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.11.2019

ПРОМОЦИИ: 7=6 ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 16.12-27.12.2019 И 11.01-30.01.2020 И ОД 20.03.2020

 

Цените се објавени на 20.08.2019

EUPHORIA CLUB 4*
EUPHORIA CLUB 4* 16.12-27.12
04.01-14.02
28.12-03.01 15.02-29.02 01.03-04.04
STUDIO / BB
1 Возрасно лице 72.6 132 83.6 57.2
1Возр+1Дете(2-11,99) 74.8 134.2 85.8 59.4
2 Возрасни лица 74.8 134.2 85.8 59.4
ONE BEDROOM APARTMENT / BB
1Возр+1Дете 88 165 101.2 72.6
1Возр+2Деца(2-11,99) 88 165 101.2 72.6
1Возр+3Деца(2-11,99) 104.5 192.5 126.5 89.1
2 Возрасни лица 88 165 101.2 72.6
2 Возр+1Дете(2-11,99) 88 165 101.2 72.6
2Возр+2Деца(2-11,99) 104.5 192.5 126.5 89.1
3 Возрасни лица 110 206.25 126.5 90.75
3Возр+1Дете(2-11,99) 110 206.25 126.5 90.75
4 Возрасни лица 132 247.5 151.8 108.9
TWO BEDROOMS APARTMENT / BB
2 Возр+1Дете(2-11,99) 171.6 287.1 207.9 135.3
2Возр+2Деца(2-11,99) 171.6 287.1 207.9 135.3
2Возр+3Деца(2-11,99) 188.1 314.6 233.2 151.8
3 Возрасни лица 171.6 287.1 207.9 135.3
3Возр+1Дете(2-11,99) 171.6 287.1 207.9 135.3
3Возр+2Деца(2-11,99) 188.1 314.6 233.2 151.8
4 Возрасни лица 200.2 335 242.5 157.8
4Возр+1Дете(2-11,99) 200.2 335 242.5 157.8
5 Возрасни лица 228.8 382.8 277.2 180.4
Release periods: 7 дена 25 дена 14 дена 7 дена
Период на отказ: 7 дена 7 дена 7 дена 7 дена
Пенали 1 ноќевање 1 ноќевање 1 ноќевање 1 ноќевање
Период на отказ: 3 дена 3 дена 3 дена 3 дена
Пенали 2 ноќевања 100 % пенали 2 ноќевања 2 ноќевања
Не појавување во хотел 100 % пенали 100 % пенали 100 % пенали 100 % пенали
Минимум престој 3 ноќевања

 

Во цените е вклучено:

Појадок, влез во Спа центарот: базен, парна бања, џакузи, сауна, интернет, превоз до гондолата и подземен паркинг.

 

Попустите и промоциите можат да се комбинираат само на база ноќевање со појадок.

На доплатата за полупансион не следува попуст.

 

Минимум сместување од 3 возрасни лица во двоспалните апартмани или Вила.

Бебешко креветче – бесплатно- на барање со најава.

 

ДОПЛАТИ:

-Доплата за ПОЛУПАНСИОН по лице на ден: 11еур возрасен, 9еур дете од 2-11,99год

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси