ELYSIUM HOTEL 5*- ВАЛОНА-ДЕРМИ

You are currently viewing ELYSIUM HOTEL 5*- ВАЛОНА-ДЕРМИ

Хотел Elysium 5* е најлуксузниот хотел во Дерми, на 500 метри од плажа.
Располага со голем надворешен базен, прекрасен поглед кон море , и бесплатен приватен паркинг и 24/7 рецепција.

Сите соби се климатизирани, со кабловска телевизија и приватна бања. Безжичен интернет има на целата територија во хотелот.

На 1км од самиот хотел има бар на плажа кој нуди бесплатни лежалки и чадори, на сопствената плажа. Траснферот до плажа е бесплатен.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НA НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ELYSIUM HOTEL / 5 * / VLORA
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 28.05.2021
03.06.2021
04.06.2021
08.07.2021
09.07.2021
29.08.2021
30.08.2021
19.09.2021
         
TWIN ROOM MOUNTAIN VIEW
DOUBLE 60 82 126 82
SINGLE 58 80 124 80
STANDARD SEA VIEW
DOUBLE 71 93 137 93
SINGLE 69 91 134 91
2+1 CHD (0-9,99) 71 93 137 93
2+1 CHD (10-13,99) 88 110 154 110
CORNER SEA VIEW
DOUBLE 77 99 148 99
2+1 CHD (0-13,99) 95 117 165 117
2+1 CHD (0-9,99) 77 99 147.4 99
SUPERIOR SEA VIEW
DOUBLE 82 104 159 104
TRIPLE 109 129 185 129
2+1 CHD (0-9,99) 82 104 159 104
2+1 CHD (10-13,99) 100 121 176 121
2+2 CHD (0-9,99) (0-9,99) 82 104 159 104
2+2 CHD (0-9,99) (10-13,99) 100 121 176 121
2+2 CHD (10-13,99) (10-13,99) 116 138 193 138
DELUXE SEA VIEW
DOUBLE 99 126 181 126
TRIPLE 122 152 205 152
2+1 CHD (0-9,99) 99 126 181 126
2+1 CHD (10-13,99) 117 143 198 143
2+2 CHD (0-9,99) (0-9,99) 99 126 181 126
2+2 CHD (0-9,99) (10-13,99) 117 143 198 143
2+2 CHD (10-13,99) (10-13,99) 134 160 215 160
RELEASE DAYS 7 7 7 7

Во цената не е вклучена задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур, дете од 2-11,99год – 1еур на ден

Хотелот го задржува правото на промена на цените без предходна најава, затоа консултирајте се со агент за продажба

Во цената е вклучено: појадок, базен, лежалки и чадор на плажа, транспорт од хотел до плажа.

Минимум престој:

5 ноќевања од 09.07-30.08.2021, 3 ноќевања од 04.06-08.07.2021, и 2 ноќевања во останатиот период

Политика на отказ: 

до 16 дена пред пристигање – без пенали, од 15-0 дена пред пристигање – 100% пенали