ДУБАИ-5 ноќи – СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА

ДУБАИ-5 ноќи – СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА

6 ДЕНА / 5 НОЌЕВАЊА – АВИОНСКИ ПРЕВОЗ
Дубаи, град на луксузот, раскошот, рај од иднината кој ве чека да го откриете …

Во цената се вклучени следниве услуги:

 • Билет со авиокомпанија FlyDubai Airlines директно од Скопје-Дубаи-Скопје ( по лице со 20 кг вклучен багаж )
 • Организиран трансфер аеродром-хотел-аеродром во Дубаи
 • 5 ноќевања ,6 дена во одбран хотел,услуга ноќевање со појадок
 • Полудневен разглед на Дубаи со трансфер и водич
 • Аеродромски такси
 • Асистенција на аеродром во Дубаи

Во цената не се вклучени следниве услуги:

 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Таксата за престој се плаќа директно : 4-5 еур / за соба на ден за хотел 5 *, 3 -4еур/за соба на ден за хотел со 4 *,2-3 еур/за соба на ден за хотел со 3*
 • Екстра трошоци во хотел ( Телефон,Ручек &Вечера,Минибар,пијалоци )
 • Виза за влез во Дубаи 80 еур, потребен скениран пасош во боја

ПАКЕТ АРАНЖМАН  DUBAI 5 НОЌИ 6 ДЕНА

ХОТЕЛ Кат. Лице во 1/2 1/1

соба

3-то лице во 1/2 БЕБЕ ДЕТЕ ДЕТЕ
Fortuna Pearl Hotel 3 * 459 EUR 595 EUR N/A 0-1.99 60 EUR 2-5.99 355 EUR 6-11.99 459 EUR
Fortune Grand Hotel 4 * 489 EUR 635 EUR N/A 0-1.99 60 EUR 2-5.99 355 EUR 6-11.99 N/A
Al Jawhara Gardens 4* 495 EUR 649 EUR N/A 0-1.99 60 EUR 2-5.99 355 EUR 6-11.99 495 EUR
Goldstate Hotel 4 * 510 EUR 680 EUR 495 EUR 0-1.99 60 EUR 2-5.99 355 EUR 6-11.99 495 EUR
Golden Tulip Al Barsha 4 * 520 EUR 705 EUR N/A 0-1.99 60 EUR 2-5.99 355 EUR 6-11.99 N/A
Jumeirah Rotana Hotel 4*+ 555 EUR 760 EUR 555EUR 0-1,99 60 EUR 2-5,99 355 EUR 6-11,99 555 EUR
Jood Palace  5 * 590 EUR 829 EUR 555 EUR 0-1,99 60 EUR 2-5,99 355 EUR 6-11,99 555  EUR
Coral Hotel Al Barsha 5 * 640 RUR 945 EUR 555 EUR 0-1.99 60 EUR 2-5.99 355 EUR 6-11.99 555 EUR
Media Rotana 5* 649 EUR 960 EUR 595 EUR 0-1,99 60 EUR 2-5,99 355 EUR 6-11,99 595 EUR
Movenpick JLT 5* 705 EUR 1060 EUR 560 EUR 0-1,99 60 EUR 2-5,99 355 EUR 6-11,99 560 EUR
Hyatt Regency Creek 5 * 699 EUR 1050 EUR N/A 0-1,99 60 EUR 2-5,99 355 EUR 6-11,99 N/A
Grand Hyatt 5* 715 EUR 1085 EUR 569 EUR 0-1,99 60 EUR 2-5,99 355 EUR 6-11,99 569 EUR

ДАТУМИ ЗА ЛЕТОВИ

РОТАЦИЈА ДАТА РОТАЦИЈА ДАТА НОЌЕВАЊА
SKP-DXB 24-02-18 DXB-SKP 01-03-18 5
SKP-DXB 05.03.18 DXB-SKP 10.03.18 5

Времиња на летови

поаѓање
SKP-DXB 13:05
DXB-SKP

9:15

Факултативни екскурзии

Екскурзии Време на траење Цена по лице  
Desert Safari 5 часа 60 EUR Трансфер, Сафари со џип , вечера со вклучени пијалоци(безалкохолен)
Dhow Cruise 2 часа 60 EUR Трансфер,Крстарење со брод, вечера со вклучени  пијалоци(безалкохолни)
Abu Dhabi City Tour Целодневна 90 EUR Целодневна,минимум 10 лица, вклучен трансфер,ручек и пијалок
Burj Khalifa & Dubai Mall   90 EUR Влезница  со асистенција,шопинг
Dubai Old Bazaar Tour 12 часа 50 EUR   Разглед со водич

Важна напомена:

 • Цените се по лице,сместување во двокреветна соба,и валидни за пријавување на мин. 2 патници, плаќање исклучиво во денари.
 • Плаќање при резервација 100 %,и нема можност за откажување, менување на термин или менување на имиња,
 • За виза потребен скениран пасош во боја.
 • Останатите општи услови на патување на Фибула Ер Травел и СКТМ важат,освен горенаведеното,
 • Програмата е лекторирана од лектор Ана Бачварска/