ДУБАИ – 4 ноќи – СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА

ДУБАИ – 4 ноќи – СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА

Дубаи, град на луксузот, раскошот, рај од иднината кој ве чека да го откриете …

5 ДЕНА / 4 НОЌЕВАЊА – АВИОНСКИ ПРЕВОЗ

Во цената се вклучени следниве услуги:

 • Билет со авиокомпанија FlyDubai Airlines директно од Скопје-Дубаи-Скопје ( по лице со 20 кг вклучен багаж )
 • Организиран трансфер аеродром-хотел-аеродром во Дубаи
 • 4 ноќевања ,5 дена во одбран хотел,услуга ноќевање со појадок
 • Полудневен разглед на Дубаи со трансфер и водич
 • Аеродромски такси

Во цената не се вклучени следниве услуги:

 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Таксата за престој се плаќа директно : 4-5 еур / за соба на ден за хотел 5 *, 3 -4еур/за соба на ден за хотел со 4 *,2-3 еур/за соба на ден за хотел со 3*
 • Екстра трошоци во хотел ( Телефон,Ручек &Вечера,Минибар,пијалоци )
 • Виза за влез во Дубаи 80 еур,потребен скениран пасош во боја

ПАКЕТ АРАНЖМАН  DUBAI 4 НОЌИ 5 ДЕНА

ХОТЕЛ Кат. Лице во 1/2 1/1

соба

3-то лице во 1/2 БЕБЕ ДЕТЕ ДЕТЕ
Fortuna Pearl hotel 3 *+ 439 EUR 545 EUR N/A 0-1.99 60 EUR 2-5.99 355 EUR 6-11.99 439 EUR
Fortuna Grand hotel 4 * 449 EUR 565 EUR N/A 0-1.99 60 EUR 2-5.99 355 EUR 6-11.99 N/A
Al Jawhara Gardens 4* 460 EUR 580 EUR N/A 0-1.99 60 EUR 2-5.99 355 EUR 6-11.99 460 EUR
Gold State 4 * 465 EUR 590 EUR 465 EUR 0-1.99 60 EUR 2-5.99 355 EUR 6-11.99 465 EUR
Golden Tulip Al Barsha 4 * 485 EUR 630 EUR N/A 0-1.99 60 EUR 2-5.99 355 EUR 6-11.99 N/A
Jumeirah Rotana Hotel 4*+ 509 EUR 670 EUR 509 EUR 0-1,99 60 EUR 2-5,99 355 EUR 6-11,99 506 EUR

 

Jood Palace  5 * 530 EUR 715 EUR 530 EUR 0-1,99 60 EUR 2-5,99 355 EUR 6-11,99 530  EUR
Coral Hotel Al Barsha

 

5* 575 EUR 815 EUR 506 EUR 0-1,99 60 EUR 2-5,99 355 EUR 6-11,99 506 EUR
Media Rotana 5* 579 EUR 815 EUR 579 EUR 0-1,99 60 EUR 2-5,99 355 EUR 6-11,99 579 EUR
Movenpick JLT 5* 625 EUR 900 EUR 509 EUR 0-1,99 60 EUR 2-5,99 355 EUR 6-11,99 509 EUR
Hyat Regency Creek 5* 625 EUR 900 EUR N/A 0-1,99 60 EUR 2-5,99 355 EUR 6-11,99 N/A
Grand Hyatt 5* 640 EUR 945 EUR 510 EUR 0-1,99 60 EUR 2-5,99 355 EUR 6-11,99 510 EUR

ДАТУМИ ЗА ЛЕТОВИ

РОТАЦИЈА ДАТА РОТАЦИЈА ДАТА НОЌЕВАЊА
SKP-DXB 01-03-18 DXB-SKP 05-03-18 4
SKP-DXB 08-03-18 DXB-SKP 12-03-18 4

 

05.10.17 – 19.03.18
Времиња на летови поаѓање
SKP-DXB 13:05
DXB-SKP 9:15

Факултативни екскурзии

Екскурзии Време на траење Цена по лице  
Desert Safari 5 часа 60 EUR Трансфер, Сафари со џип , вечера со вклучени пијалоци(безалкохолен)
Dhow Cruise 2 часа 60 EUR Трансфер,Крстарење со брод, вечера со вклучени  пијалоци(безалкохолни)
Abu Dhabi City Tour Целодневна 90 EUR Целодневна,минимум 10 лица, вклучен трансфер,ручек и пијалок
Burj Khalifa & Dubai Mall   90 EUR Влезница  со асистенција,шопинг

 

Dubai Old Bazaar Tour 12 часа 50 EUR   Разглед со водич

Важна напомена:

 • Цените се по лице,сместување во двокреветна соба,и валидни за пријавување на мин. 2 патници.
 • Плаќање исклучиво во денари,
 • Плаќање при резервација 100 %,и нема мозжност за откажување,менување на термин или менување на имиња,
 • За виза потребен скениран пасош во боја.,
 • Останатите општи услови на патување на Фибула Ер Травел и СКТМ важат,освен горенаведеното,
 • Програмата е лекторирана од лектор Ана Бачварска/