Хотел ДРИМ Струга

You are currently viewing Хотел ДРИМ Струга
 

Сместен на самиот брег од Охридското езеро и реката Црни Дрим, во срцето на градот Струга, Хотел Дрим располага со 196 стилски уредени соби и 4 апартмани. Без разлика дали сте на одмор, семинар, свеченост, тие с тука да ги задоволат сите Ваши сетила.

 

Хотелот располага со:

•                  надворешен базен, Бесплатен бежжичен интернет, Национален ресторан (a la carte), Детско катче, Спа Фитнес, Сопствен паркинг, Куглана, Директен пристап на плажа

 

Соби и Aпартмани
Собите се дизајнирани согласно Вашите потреби и преференци и може да изберете помеѓу двокреветни, трокреветни супериор соби, или пак еден од пространите апартмани со кои располага хотелот.

Еднокреветна / двокреветна супериор соба

•                  брачен кревет или 2 посебни кревети и балкон со директен поглед на езерото или градината.

•                  Минимална големина од 22 метри квадратни, капацитет 2 лица

•                  Тераса, Бесплатен Wi-Fi, ТВ и кабловска телевизија, Клима, Тоалет, Сеф, Мини бар,Фен

 

Трокреветна супериор соба

•                  брачен и единечен кревет и балкон со поглед на градот.

•                  Минимална големина од 25 метри квадратни, капацитет 3 лица

•                  Тераса, Бесплатен Wi-Fi, ТВ и кабловска телевизија, Клима, Тоалет, Сеф, Мини бар, Фен

 

Јуниор Свит

•                  Брачен кревет, тоалетна маса, чајна кујна и дневна соба со поглед на градина

•                  Големина од 44 метри квадратни, капацитет 2 лица + 1 дете

•                  Џакузи, Мини кујна, Дневна соба, Тераса, Бесплатен Wi-Fi, ТВ и кабловска телевизија, Клима, Тоалет, Сеф, Мини бар, Фен

 

 

Делукс свит (2 спален апартман)

•                  две спални соби и дневна соба и директен поглед на езерото

•                  Големина од 70 метри квадратни, капацитет 4 лица

•                  Мини кујна, Дневна соба, Тераса, Бесплатен Wi-Fi, ТВ и кабловска телевизија, Клима, Тоалет, Сеф, Мини бар, Фен

ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2021

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

SINGLE SUPERIOR – 42EUR BB

DOUBLE SUPERIOR – 60EUR BB

TRIPLE SUPERIOR – 82EUR BB

ДОПЛАТА ЗА ОБРОК – 11ЕУР ВОЗРАСЕН, ДЕТЕ ОД 6-11,99ГОД – 6ЕУР, ДЕТЕ ОД 3-5,99ГОД – 6ЕУР ДЕТСКО МЕНИ

ДОПЛАТА ЗА ВЛЕЗ НА ПЛАЖА И НЕОГРАНИЧЕНО КОРИСТЕЊЕ НА ЛЕЖАЛКИ 2ЕУР НА ДЕН ПО ЛИЦЕ КОГА СЕ НА BB БАЗА, И 1ЕУР КОГА СЕ НА HB БАЗА

 

Политика за деца:

Дете од 0-5,99год – гратис

Дете од 6-11,99год – 16ЕУР НА ДЕН

Политика на отказ на резервација:

До 14 дена пред пристигање – без пенали, по овој период – 50% пенали