DOLCE VITA 4*- ДРАЧ

You are currently viewing DOLCE VITA 4*- ДРАЧ

Хотелот Долче Вита 4* се наоѓа до хотел Бонита, и излегува на истата плажа, на оддалеченост на 10 км од Археолошкиот Музеј во Драч.

Работи на услуга ноќевање со појадок.

Хотелот располага со приватна плажа со лежалки и чадори, надворешен базен, бар и градина.

Сите соби се климатизирани, flat-screen TV, мини фрижидер, сеф. Дел од собите имаа балкони со поглед кон море.

Типови на соби: стандард еднокреветни соби, стандард двокреветни соби и двокреветни супериор соби.

Бесплатен WI FI интернет достапен во сите јавни простории.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НA НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

DOLCE VITA HOTEL / 4 STAR / DURRES
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.05.2021
30.06.2021
01.07.2021
31.08.2021
01.09.2021
30.09.2021
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
DEPENDENCE ROOM
DOUBLE 55 71 55
SINGLE 36 52 36
TRIPLE 73 96 73
1+1 CHD (0-12,99) 36 52 36
1+2 CHD (0-12,99) (0-6,99) 36 52 36
1+2 CHD (7-12,99) (7-12,99) 53 70 53
STANDARD ROOM
DOUBLE 60 82 60
SINGLE 41 58 41
TRIPLE 73 99 73
1+1 CHD (0-12,99) 41 58 41
1+2 CHD (0-12,99) (0-6,99) 41 58 41
1+2 CHD (7-12,99) (7-12,99) 58 81 58
2+1 CHD (0-12,99) 60 82 60
FAMILY ROOM APARTMENT
DOUBLE 66 93.5 66
2+1 CHD (0-12,99) 66 93.5 66
2+2 CHD (0-12,99) (0-12,99) 66 93.5 66
FAMILY ROOM
DOUBLE 72 116 72
2+1 CHD (0-12,99) 72 116 72
2+2 CHD (0-12,99) (0-12,99) 72 116 72
RELEASE DAYS 3 5 3

Во цената не е вклучена задолжителна туристичка такса од 2еур по лице на ден, и 1еур за деца од 2-11,99год

Политика за отказ: Отказ до 9 дена пред поаѓање без пенали, отказ за помалку од 8 дена како и не појавување во хотел 1 ноќевање пенали.

Минимум престој 2 ноќи