ВИЛА ДИАМАНТ – КСАМИЛ

You are currently viewing ВИЛА ДИАМАНТ – КСАМИЛ

Вила Диамант е лоцирана во Ксамил во самиот центар, веднаш до супер маркетот Алфа. Најблиската плажа е Бора Бора и се наоѓа на 150 метри оддалеченост од вилата. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија. Сите соби се комплетно опремени со сопствена мини кујна, сопствен тоален, балкон, клима вклучена во цената. 

КООРДИНАТИ: 39.767829274087234, 20.0029065176804

ЦЕНОВНИК АЛБАНИЈА ЛЕТО 2023 ВИЛА ДИАМАНТ – КСАМИЛ
Термин 02.06 09.06 16.06 23.06 30.06 07.07 14.07 21.07 28.07 04.08 11.08 18.08 25.08 01.09 08.09 15.09 22.09
Ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 139 149 179 209 249 289 289 289 289 289 289 259 229 179 149 139 109
1/3 149 159 189 219 259 299 299 299 299 299 299 269 239 189 159 149 119
1/4 169 179 209 239 279 319 319 319 319 319 319 289 259 209 179 169 139

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕАЊА!
-20% ПОПУСТ НА СИТЕ ТЕРМИНИ ОД ТАБЕЛАТА (ПОПУСТОТ НЕ Е ПРЕСМЕТАН)

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
– Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
– Автобуски превоз


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА АЛБАНИЈА:
– Скопје (Дрводекор) – 50€
– За деца (02-11.99 год.) се одбива 10€ од цената за возрасен
– За билет во еден правец се одбива 10€
– Поаѓање од Скопје (ден претходно од термините во табелата) секој четврток во 22:00h, враќање од Ксамил секој петок во 14:00h
– Предвидено време за пристигнување во Скопје околу полноќ

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
– За резервација задолжително е целосна уплата на аранжманот
– Цените се дадени во евра за наем на студио, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
– Уплатата може да ја извршите директно во агенција, онлајн преку веб страната или на жиро сметка
– Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава на рецепција)
– Попустите не се комбинираат
– Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– За хигиената на собите се грижат самите гости
– Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
– Се патува преку граничен премин Ќафасан
– За оваа понуда важат општите услови за патување на Т.А Идеал Травел и Т.А. МИГ ТРАВЕЛ