Хотел ДЕСАРЕТ Охрид

Хотел ДЕСАРЕТ Охрид

Хотел Десарет се наоѓа на 12км од Охрид, во туристичката област Пештани. Хотелското сместување е изградено во стилот на Охридската архитектура од 19-от век и се простира на самиот брег на Охридското Езеро, опкружено со зелена шума од националниот парк Галичица. Хотелот има капацитет од 200 двокреветни соби со можност за додавање на помошен лежај, 11 стандардни апартмани во 9 засебни вили со спална, дневна и кујна во рамки на комплексот Десарет. Сите соби располагаат со телевизор со рамен екран и приватен тоалет и тераса. Ресторанот има капацитет за 600гости, конференциска сала, спортски терен за мал фудбал, тенис, ракомет, бар, куглана, базен за деца и за возрасни, wi-fi. Плажата Градиште 1 се наоѓа на 2,4км од хотелот, а Куба Либре на 10км.

Хотел Десерет – Охрид
Цена по лице на ноќ Услуга
Тип на сместување Ноќевање со појадок Полупансион
Еднокреветна соба 31еур 38еур
Двокреветна соба 24еур 29еур
Апартман ( макс. 4 лице ) 90еур  
Вила (макс. 4 лица) 90еур  
Доплата за дополнителен оброк 5еур
Туристичката такса е вклучена во цената
Деца до 12.99год се гратис, над 12.99 плаќат како за возрасен
Специјална понуда за 7 ноќевања = 149еур по лице на база Полупансион