CORNELIA BOUTIQUE APART HOTEL 4*

You are currently viewing CORNELIA BOUTIQUE APART HOTEL 4*

Cornelia Boutique & SPA нуди стилски спа услуги, само 200 метри од голф теренот во Разлог. Тука, гостите можат да изберат помеѓу студиа и апартмани. Сите единици се опремени со панорамски балкон со поглед на планината Пирин. Банско е на 10-минутно возење од самиот хотел.

Импресивен спектар на велнес услуги, во понудата вклучува парна бања, сауна, и салон за масажа. Затворениот базен е исполнет со минерална вода. За време на зимската сезона, бесплатен шатл од / до гондолата дневно по распоред.

На лице место ресторанот служи бугарски и меѓународни гурмански јадења.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 01.10.2021,  СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2021

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 01.12.2021,  СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2021

 

Ценовник објавен на 15.10.2021

CORNELIA BOTIQUE HOTEL & SPA / APART / RAZLOG
BED & BREAKFAST / EUR 01.12.2021
26.12.2021
27.12.2021
02.01.2022
03.01.2022
28.02.2022
01.03.2022
15.04.2022
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD
DOUBLE ROOM 41.8 99 48.4 41.8
SINGLE ROOM 41.8 99 48.4 41.8
DBL 1+1 CHD (6-11,99) 41.8 99 48.4 41.8
SGL 1+1 CHD (0-5,99) 41.8 99 48.4 41.8
STUDIO
STUDIO 2 ADULTS 41.8 99 48.4 41.8
ST2AD 1+1 CHD (6-11,99) 41.8 99 48.4 41.8
ST2AD 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 41.8 99 48.4 41.8
ST2AD 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 49.5 106.7 56.1 49.5
ST2AD 2+1 CHD (0-5,99) 41.8 99 48.4 41.8
ST2AD 2+1 CHD (6-11,99) 49.5 106.7 56.1 49.5
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2 AD 52.8 121 63.8 52.8
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED 69.3 137.5 80.3 69.3
APT2 1+1 CHD (6-11,99) 52.8 121 63.8 52.8
APT2 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 52.8 121 63.8 52.8
APT2 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 60.5 128.7 71.5 60.5
APT2 2+1 CHD (0-5,99) 52.8 121 63.8 52.8
APT2 2+1 CHD (6-11,99) 60.5 128.7 71.5 60.5
APT2 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 60.5 128.7 71.5 60.5
APT2 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 68.2 136.4 79.2 68.2
APT2 3+1 CHD (0-5,99) 69.3 137.5 80.3 69.3
FAMILY 1 BEDROOM APARTMENT
FAMILY ROOM 2 AD 52.8 121 63.8 52.8
FAMILY ROOM 2 AD+EXTRA BED 69.3 137.5 80.3 69.3
FAMILY ROOM 2 AD+EXTRA BED [2. ADL] 85.8 154 96.8 85.8
2 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 4 AD 88 198 99 88
APARTMENT 4 AD+EXTRA BED 104.5 214.5 115.5 104.5
APT4 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 88 198 99 88
APT4 3+1 CHD (6-11,99) 88 198 99 88
APT4 3+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 88 198 99 88
APT4 3+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 95.7 205.7 106.7 95.7
APT4 4+1 CHD (0-5,99) 88 198 99 88
APT4 4+1 CHD (6-11,99) 95.7 205.7 106.7 95.7
APT4 4+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 95.7 205.7 106.7 95.7
APT4 4+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 103.4 213.4 114.4 103.4
RELEASE DAYS 5 25 10 5

 

Во цените е вклучено: интернет во главната зграда, употреба на внатрешен базен, сауна, парна бања, превоз до гондолата.

Промоциите и попустот Не се комбинираат.

Бебешко креветче бесплатно, на барање.

 

Доплати: 

  • Доплата за ПОЛУПАНСИОН на ден по лице: 14еур возрасно лице, 7еур дете од 4-11,99год.
  • Новогодишна вечера незадолжителна – 70еур возрасен, 30еур дете од 6-11,99год.
  • Божиќна вечера незадолжителна – 20еур возрасен, 10еур дете од 6-11,99год
  • Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
  • Дете од 0-1,99год – не плаќа такси ниту услужна такса

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре)
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “MIG ТRAVEL“.