MURA 3*

Хотелот располага со спа центар, ресторан, парна бања, сауна, интернет, паркинг, хотелот е лоциран на 1500м од гондолата, 900м од центарот на Бoровец Опис на собите: кабелска ТВ, телефон, бања, балкон…

Коментарите се исклучени на MURA 3*

BREZA 3*

Хотелот „БРЕЗА“ е стилски хотел со 3*, кој се наоѓа меѓу двете детски писти и лифт-гондолата на Боровец. Различен и модерен, за многу свои гости тој е омилен дом во…

Коментарите се исклучени на BREZA 3*

Yanakiev 4*

Хотелот излага веднаш на една ски стаза, до ски лифтот е одалечен на само 50м, и на 200м од центарот на Боровец. Хотелот располага со: конференциска сала, бизнис центар, затворен…

Коментарите се исклучени на Yanakiev 4*

Alpin 4*

Регуларна понуда од Alpin 4*   ALPIN 4* BOROVETS                                 www.alpinborovets.com 1 18.12.2021 08.01.2022 09.01.2022 04.02.2022 05.02.2022 19.02.2022 20.02.2022 06.03.2022 07.03.2022 31.03.2022 ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК STANDARD …

Коментарите се исклучени на Alpin 4*

Flora Complex 4*

Early Booking Discount понуда од Flora Complex 4*   FLORA COMPLEX 4* BOROVETS                                         www.florahotel.bg 1 01.12.2021 17.12.2021 18.12.2021 25.12.2021 26.12.2021 03.01.2022 04.01.2022 04.03.2022 05.03.2022 11.03.2022 12.03.2022 31.03.2022 ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН…

Коментарите се исклучени на Flora Complex 4*

Persey Flora Apartments

Early Booking Discount понуда од Persey Flora Apartments   FLORA PERSEY APARTMENTS 4* BOROVETS 1 01.12.2021 18.12.2021 19.12.2021 25.12.2021 26.12.2021 08.01.2022 09.01.2022 28.02.2022 01.03.2022 30.04.2022 01.05.2022 30.11.2022 STUDIO   STUDIO 2…

Коментарите се исклучени на Persey Flora Apartments

Borovets Hills 5*

Прекрасен хотел кој располага со базен, парна бања, фитнес центар, ресторан, лоциран на 100м од ски терените во Боровец Опис на собите: вкупно 65 соби, опремени со: минибар, сеф, кабелска…

Коментарите се исклучени на Borovets Hills 5*

Yastrebets 4*

Early Booking Discount понуда од Yastrebets 4*   YASTREBETS 4* BOROVETS                                   www.hotelyastrebets.bg 1 23.12.2021 25.12.2021 26.12.2021 02.01.2022 03.01.2022 27.01.2022 28.01.2022 05.03.2022 06.03.2022 02.04.2022 ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊE СО…

Коментарите се исклучени на Yastrebets 4*

Iglika Palace 4*

Хотел Иглика Палас 4* се наоѓа на 100м од жичарата и на 200м од центарот, веднаш наспроти Хотел Рила, со локација лесна за пристап и до жичарата и до центарот…

Коментарите се исклучени на Iglika Palace 4*

Ice Angels 4*

Хотелот се наоѓа на самата ски стаза, на 10метри од лифтовите. Хотелот располага со ресторан, ноќен клуб, лоби бар, конференциска сала, ски гардроба,СПА центар,WI-FI, паркинг, мал затворен базен. Собите располагаат со тв,…

Коментарите се исклучени на Ice Angels 4*

Вила Јагода и Малина 3*

Комплексот на Вили „ЈАГОДА“ се наоѓа на околу 2 км или 30 мин. Пешачење од центарот на Боровец. Има 40 вили од фински тип: 5 луксузни, 10 со сопствена сауна и…

Коментарите се исклучени на Вила Јагода и Малина 3*

ICEBERG HOTEL 4* – Borovec

Хотелот е лоциран 200м од центарот на Боровец и 150м од почетната станица на гондола лифтот   Сместување: Последен пат реновиран во 2008 г., 7 ката и 2 лифта и…

Коментарите се исклучени на ICEBERG HOTEL 4* – Borovec

Iglika Villas 4*

Регуларна понуда од Iglika Villas 4*   VILA IGLIKA 4* BOROVETS www.hoteliglikapalace.com 1 19.12.2021 25.12.2021 26.12.2021 01.01.2022 02.01.2022 15.01.2022 16.01.2022 30.01.2022 31.01.2022 11.02.2022 12.02.2022 19.02.2022 20.02.2022 05.03.2022 ЦЕНИ ЗА СОБА НА…

Коментарите се исклучени на Iglika Villas 4*

RADINA’S WAY HOTEL 4* – Borovec

Хотелот се наоѓа во Боровец, во центарот на старата шума. Хотелот располага со луксузни соби, лоби бар, главен ресторан, конференциска сала, СПА и велнес центар, внатрешен базен, сауна и парна…

Коментарите се исклучени на RADINA’S WAY HOTEL 4* – Borovec

FESTA CHAMKORIA  4* – Borovec

Хотелот Festa Chamkoria е лоциран во Боровец на 1200 метри оддалеченост од Гондолата. Хотелот располага со спа центар, паркинг, остава за скии и спортска опрема, ресторан, лоби бар со камин…

Коментарите се исклучени на FESTA CHAMKORIA  4* – Borovec

EUPHORIA CLUB HOTEL & SPA 4* – Borovec

Соби: Сат Тв, сеф, телефон, фен, интернет, балкон само во апартманите, кујна. Опис: а-ла-карт ресторан, лоби бар, винарија, ноќен клуб, паркинг, ски гардероба, СПА центар, WI-FI,затворен базен, сауна, масажа, џакузи…

Коментарите се исклучени на EUPHORIA CLUB HOTEL & SPA 4* – Borovec

FLORA 4* – Borovec

Хотелот Флора се наоѓа во центарот на Боровец, на 100м од ски лифтот. Хотелот се состои од две основни згради, споени со топла врска, хотелот располага со двокреветни соби, студиа,…

Коментарите се исклучени на FLORA 4* – Borovec

RILA HOTEL 4* – Borovec

Хотелот Рила се наоѓа во срцето на ски центарот Боровец (1350м), веднаш до ски стазата. Располага со 257 соби, и 266 студиjа коi се наменети за фамилии. Располага со ресторан,…

Коментарите се исклучени на RILA HOTEL 4* – Borovec

FESTA WINTER PALACE HOTEL 5* – Borovec

Festa Winter Palace е хотел со 5* лоциран во Боровец, на само 100метри од ски жичарата и терените. Спа центарот на хотелот со својот затоплен внатрешен базен, сауна, парна бања,…

Коментарите се исклучени на FESTA WINTER PALACE HOTEL 5* – Borovec

LION HOTEL 4* – Боровец

Реновираниот Хотел Лион, се наоѓа во помирен дел на Боровец, и нуди затворен базен и бесплатен превоз до ски лифтовите. Хотелот исто располага со, ресторан, лоби бар, велнес центар, соби за непушачи,…

Коментарите се исклучени на LION HOTEL 4* – Боровец